004.jpg

Сумчанам про важливе: 20 квітня

Інформація про актуальну ситуацію.

Дата публікації: 2024-04-20
Детальніше...

Артем Кобзар: Запроваджуємо офлайн-формат апаратних нарад для посилення комунікації та підвищення ефективності роботи посадовців

В. о. міського голови Артем КОБЗАР запровадив офлайн-формат апаратних нарад з керівниками виконавчих органів і комунальних підприємств.

Дата публікації: 2024-04-15
Детальніше...

У Сумах відзначили Героїв-тероборонівців

Керівництво міської ради та міської військової адміністрації привітало 117-ту окрему бригаду територіальної оборони України з 6-річчям від дня створення.

Дата публікації: 2024-04-13
Детальніше...

Суми віднесено до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією

Суми увійшли до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Дата публікації: 2024-04-20
Детальніше...

У Сумах очікується коливання температур і рясні дощі

Сумський обласний центр з гідрометеорології інформує про синоптичну ситуацію в найближчі п’ять днів.

Дата публікації: 2024-04-20
Детальніше...

У Сумах влада та громадськість опрацьовують можливості встановлення модульних укриттів

У Сумах відбулась презентація проєкту «Sumy shelter» від молодіжної ініціативи «Суми майбутнього».

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Сумчани відправили гуманітарний вантаж військовим та на прикордоння

Депутат міської ради Єфрем ЛАЗАРЕВ долучився до передачі гуманітарного вантажу тим, хто найбільше його зараз потребує.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Співробітників Військової служби правопорядку відзначили з нагоди професійного свята

Керівництво Сумської міської ТГ вручило відзнаки співробітникам Сумського зонального відділу Військової служби правопорядку.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Червоний Хрест розповість сумчанам про організацію та діяльність

Волонтери місцевої та обласної організацій Товариства Червоного Хреста України спільно з координаторами програм у суботу, 20 квітня, розкажуть про діяльність червонохрестівців і проведуть майстер-класи.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Випускники сумської школи на згадку про себе висадили дерева та кущі

Заклади освіти Сумської міської ТГ приєднались до Загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники 2024 року для майбутніх поколінь», приуроченої до Дня довкілля в Україні.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

У Сумах у п'ятницю очікуються сильні заморозки

Обласний центр з гідрометеорології повідомляє про повернення заморозків.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Молодь Сум кличуть до спільного прибирання в рідному місті. ЗАХІД ПЕРЕНЕСЕНО

Найближчої п’ятниці, 19 квітня, у Сумах відбудеться міська екологічна акція «Чисто – це теж перемога».

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Сумчанам про важливе: 19 квітня

Інформація про актуальну ситуацію.

Дата публікації: 2024-04-19
Детальніше...

Відновлювати зруйноване, захищати своє

Заступник міського голови Станіслав ПОЛЯКОВ та начальник управління освіти і науки Неля ВЕРБИЦЬКА ознайомилися з досвідом освітян Бородянської селищної ради на Київщині.

Дата публікації: 2024-04-18
Детальніше...

У Роменському мікрорайоні прогрейдерували дороги

У Сумах продовжують приводити до ладу проблемні ділянки доріг.

Дата публікації: 2024-04-18
Детальніше...

Раптовий артобстріл

Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шурхіт), а через 2-3 секунди – вибух, одразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів достатньо далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд може впасти ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко й уважно озирніться довкола: де можна заховатися надійніше?

В разі, якщо обстріл застав вас у громадському транспорті, слід негайно його зупинити, відбігти від дороги у напрямку від будинків і споруд, і лягти на землю. Роззирніться та очима пошукайте більш надійного сховку неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками одразу після наступного вибуху.

Якщо перші вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Окрім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знов таки негайно зупиняйте машину і якнайшвидше шукайте укриття.

Не годяться для укриття такі місця:

  • під’їзди будь-яких будинків, навіть невеличкі прибудови, від багатоповерхових/багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;
  • місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою чи під автобусом);
  • звичайні підвали будинків. Вони зовсім не пристосовані для укриття в часи авіанальотів чи ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабке перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне за собою ризик моментальної пожежі або задимленості.

В жодному разі не слід ховатися назовні під стінами сучасних будинків! Теперішні бетонні «коробки» не мають щонайменшого запасу міцності та легко розсипаються (чи «складаються») не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик обвалів та завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів та магазинів! Від вибухової хвилі згори буде падати багато скла. Це не менш небезпечно, ніж металеві уламки снарядів.

Інколи люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, заставлених контейнерами, захаращених ящиками, будматеріалами тощо (спрацьовує підсвідомий рефлекс: заховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети й речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.

Вибух бомби чи снаряду у воді навіть на значній відстані є дуже небезпечним: сильний гідроудар і, як наслідок, важка контузія.

Можна заховатися в таких місцях:

  • у спеціально обладнаному бомбосховищі. Від звичайного підвалу справжнє бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції та наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
  • у підземному переході;
  • в метро;
  • в будь-якій канаві, траншеї чи ямі.

В найгіршому разі, коли в полі зору нема укриття куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів та бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту чи асфальту, тож осколки в момент вибуху розлітаються на висоті щонайменше 30-50 см над поверхнею.

Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально заглибленим і, разом з тим, має знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при в прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 метри, на відкритому місці.

Заховавшись в укритті, лягайте й обхопіть голову руками. Трохи відкрийте рота – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби.

Не панікуйте. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи. Знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.

По-перше - це відволікає, по-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, щонайбільше – двадцять хвилин, авіаналіт – значно менше. В наші часи не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.

Після закінчення обстрілу (бомбардування)

Покидаючи місце схову не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага має бути сконцентрованою собі під ноги! Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів! Авіабомба, ракета чи снаряд могли бути касетними!

Бойові елементи часто не розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках від найменшого руху чи дотику. Вся увага – дітям і підліткам: не дайте їм підняти будь-що з-під ніг!

Укриття простішого типу це споруди для укриття від уламків зруйнованих будинків, ударної хвилі вибуху.

До укриттів простішого типу відносяться спеціально збудовані щілини, а також підвали та інші заглиблені приміщення, які пристосовані для захисту людей.

Укриття найпростішого типу

У системі захисту населення особливе значення мають найпростіші укриття типу щілин. Це найбільш масові захисні споруди, що можуть бути збудовані населенням у найкоротший термін.

Щілини викопуються в ґрунті у вигляді вузьких ровів зі зломами в плані під кутом 90÷120°. Довжина прямого відрізка повинна бути не більше 15 м. Місткість щілин приймається від 10 до 50 осіб. В щілинах місткістю до 25 осіб робиться один вхід, а при більшій місткості два входи. Перекриття і крутості щілини повинні витримувати навантаження від ваги ґрунтової засипки товщиною 50÷60 см, бокового навантаження ґрунту і дії ударної хвилі на поверхні землі 0,51 кгс/см². Матеріали для настилу перекриття та одягу крутизни щілин: ліс круглий, пиломатеріали, залізобетонні вироби та інші.

Щілини будують відкритими та перекритими. Перекрита щілина захищає: надійно захищає від осколкових і кулькових бомб, від запалювальних засобів.

Відкрита щілина - це зигзагоподібна траншея з кількох прямолінійних ділянок довжиною до 15 м. Глибина її - 1,8 - 2,0 м; ширина: зверху - 1,1-1,3 м, на дні - 0,8 м. Будівництво щілини починається з розмітки і трасування, тобто визначення її плану на місцевості. Копають спочатку на ширину дна. В міру заглиблення поступово підрівнюють крутизну, доводячи до потрібних параметрів. Стінки (крутизну) щілини укріплюють дошками, жердинами, очеретом, іншими наявними матеріалами. Викопуються в ґрунті у вигляді вузьких ровів зі зломами в плані під кутом 90÷120°.

Коли є час і в разі потреби, щілину перекривають колодами, шпалами або малогабаритними залізобетонними плитами. Зверху покриття влаштовують шар гідроізоляції з толю, руберойду, хлорвінілової плівки або утрамбовують шар глини та насипають шар ґрунту товщиною 50-60 см. У перекритій щілині роблять вхід з однієї або двох сторін з дверима і тамбуром. Для вентиляції встановлюють витяжну коробку.

Нормальна місткість щілини - 10-15 осіб.

Підвали та інші заглиблені та підземні приміщення і споруди, які пристосовуються під простіші укриття, повинні бути достатньо міцні, з огороджуючими конструкціями із не горючих матеріалів і не мати транзитних комунікацій (трубопроводів опалення і забезпечення водою діаметром понад 70 мм, паропроводів понад 40 мм, кабелів високої напруги). Місткість укриттів в підвалах будинків рекомендується приймати 50÷300 чоловік.

Культурно-мистецькі та просвітницькі заходи (22 – 28 квітня)

Культурно-мистецькі та просвітницькі заходи від Сумської публічної бібліотеки (22 – 28 квітня)

Дата

Захід

Місце та час проведення

До 30 квітня

Виставка живопису викладача Сумської дитячої художньої школи      ім. М. Г. Лисенка Наталії ПОЛЯКОВОЇ «Кольори моєї душі» 

Центральна міська бібліотека            ім. Т. Г. Шевченка

До 24 квітня

Персональна виставка випускниці Сумської дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка Влади ГРІН «Завжди співай пісню свого серця» 

Виставкова зала Сумської дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка

22 квітня

Лялькова вистава «В Країні Невмиванії»

Центральна міська бібліотека            ім. Т. Г. Шевченка

14:30

22 квітня

Майстер-клас з виготовлення великодньої композиції 

Бібліотека-філія № 2

17:00

22 квітня

Жива книга «Як вберегти своє психологічне здоров’я»

Інклюзивна бібліотека-філія № 11

14:00

22 квітня

Книжково-психологічний релакс від Тетяни ДУГЕЛЬНОЇ «Заборони собі образи»  

Хесед-Хаїм

Центральна міська бібліотека            ім. Т. Г. Шевченка

13:00

Культурно-мистецькі та просвітницькі заходи (15 – 21 квітня)

Культурно-мистецькі та просвітницькі заходи від Сумської публічної бібліотеки (15 – 21 квітня)

Дата

Захід

Місце та час проведення

До 30 квітня 

Виставка живопису викладача Сумської дитячої художньої школи      ім. М. Г. Лисенка Наталії ПОЛЯКОВОЇ «Кольори моєї душі» 

Центральна міська бібліотека              ім. Т. Г. Шевченка

14 квітня

Засідання читацьких клубів «Натхнення» і «Грань». Презентація книги «Грані слова»

Бібліотека-філія № 10

12:00

15 квітня

Екологічне асорті «Жити в стилі ЕКО вчить бібліотека»

Молодіжна бібліотека-філія № 8

13:00

15 квітня

Творча майстерня «Первоцвіти ключики весни»

Молодіжна бібліотека-філія № 8

12:00

15 квітня

Година екологічних знань «Розкриваймо та розуміймо наше середовище»

Інклюзивна бібліотека-філія № 11

10.00

16 квітня

Екогодина «Збережемо довкілля заради життя»

Дитяча бібліотека-філія № 3                ім. О. П. Столбіна

10:00

17 квітня 

Асорті «Земля наш спільний дім»

Центральна міська бібліотека                ім. Т. Г. Шевченка

13:00

17 квітня

Інформпропозиція «Сучасне українське фентезі»

Обласний центр зайнятості, Центральна міська бібліотека  ім. Т. Г. Шевченка

13:00

17 квітня

Концерт-подяка «З Україною в серці»

Бібліотека-філія № 7

12:00

18 квітня 

Засідання читацького клубу «Посиденьки». Літературна гостина «Весняні настрої»

Центральна міська бібліотека                ім. Т. Г. Шевченка

14:00

18 квітня 

Краєзнавче лото «Історико-культурне багатство нашого краю!»

Бібліотека-філія № 2

11:00

18 квітня 

Музична програма «Весняні фарби української мелодії»

Дитяча бібліотека-філія № 3                  ім. О. П. Столбіна

12:00

18 квітня 

Екологічна гра-толока «Будь другом хорошим для всього живого! Хай щирою буде твоя допомога»

Бібліотека-філія № 1

14:00

18 квітня 

Екобумеранг «Екологія природи – екологія душі»

Молодіжна бібліотека-філія № 8

12:00

18 квітня 

Сольний концерт учня Сумської ДМШ № 2 Ігоря БОДНАРА «Тобою, музико, живу…»

Концертна зала Сумської обласної філармонії

17:00


20 квітня

Екологічна мозаїка   «Давайте почуємо голос Землі» 

Бібліотека-філія № 6

13:00

20 квітня

Засідання читацького клубу з вивчення української мови «Єднаймося українською!». Урок «Позбуваймося кальок і суржику в повсякденному мовленні»

Інклюзивна бібліотека-філія № 11

13:00

21 квітня

 Кулінарний поєдинок «Як смакує Україна»

Інклюзивна бібліотека-філія № 11

13:00

До уваги споживачів Сумської міської територіальної громади!

Повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 261 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 і від 3 травня 2022 р. № 550», протягом періоду воєнного стану за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг здійснюються за рішенням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Звернення громадян щодо порушень суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг приймаються Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: вул. Лихвинська Стінка 25, м. Суми, 40021; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Департамент забезпечення ресурсних платежів розробив проєкт «Єдиного інформаційного середовища Сумської громади»

Розроблена Департаментом забезпечення ресурсних платежів концепція розвитку муніципальних геоінформаційних систем (ГІС) на основі «Містобудівного кадастру м. Суми» із залученням користувачів в особі структурних підрозділів, комунальних закладів, громадян та цільових інформаційних ресурсів висвітлена в електронному науково-технічному виданні «Arc ГІС часопис» осінь 2023 №6.

Про проведення відкритого Всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави

З метою увічнення пам'яті загиблих захисників нашої держави за відстоювання свободи, незалежності і територіальної цілісності її кордонів перед збройною агресією російської федерації, враховуючи численні звернення сімей і рідних загиблих, депутатів Сумської міської ради, представників свідомої громадськості, за дорученням Сумської міської військової адміністрації Департамент забезпечення ресурсних платежів розпочав організаційні заходи з підготовки проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави.

Детальніше

В Управлінні Північно-східного офісу Держаудитслужби у Сумській області працює «гаряча лінія»

Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області інформує про роботи телефонної «гарячої лінії»

Засідання робочої групи з адміністративного провадження

29 січня - засідання робочої групи щодо знищених внаслідок збройної агресії рф квартир за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд. 81

Місце проведення: вул. Британська, 21, 2-й поверх, актова зала

Початок: 13:20

Адміністративне провадження

Громадське обговорення проєкту Статуту Сумської міської територіальної громади

З 15 січня по 15 лютого триває громадське обговорення проєкту Статуту Сумської міської територіальної громади, організоване управлінням суспільних комунікацій та правовим управлінням.

Статут територіальної громади – це її своєрідна маленька Конституція, кодекс правил та норм за якими живуть її мешканці, як вони можуть долучатися до її розвитку та ухвалення важливих рішень, взаємодії з владою функціонування органів місцевого самоврядування тощо.

Документ підготовлено профільною робочою групою за участі експертів з питань розвитку механізмів громадської участі проєкту Офісу Ради Європи в Україні. Він актуалізований з врахуванням законодавчих новацій, які стосуються місцевого самоврядування, громадської участі. Статут закріплює та адаптує до місцевого досвіду інструменти і форми участі мешканців у розв'язанні питань місцевого значення, механізми співпраці влади та громади, громадського контролю, реалізації прав та обов’язків мешканців громади. У ньому також враховані безпекові реалії, соціальна підтримка захисників України, внутрішньо переміщених осіб.

Висловити свої думки, пропозиції та зауваження можуть усі зацікавлені мешканці.

Ознайомитися з проєктом та механізмом подачі пропозицій 

Конкурс проєктів для громадських об’єднань осіб з інвалідністю

Департамент соціального захисту населення оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю або їх місцевими осередками (відокремленими підрозділами), для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Сумської міської ТГ у 2024 році.

Детальніше

Конкурс проєктів для громадських об’єднань ветеранів війни

Департамент соціального захисту населення оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів війни, для виконання (реалізації) яких у 2024 році буде надаватись фінансова підтримка коштом бюджету Сумської міської ТГ.

Детальніше

Оголошення про засідання робочої групи щодо знищених внаслідок збройної агресії РФ квартир за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд. 81

Відповідно до розпорядження Сумської міської військової адміністрації від 10.01.2024 № 8-ВКВА «Про створення робочої групи щодо знищених внаслідок збройної агресії РФ квартир за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд. 81» створено робочу групу.