007.jpg

Управління архітектури та містобудування проводить громадське обговорення питань найменування нового мікрорайону та його складових, а також присвоєння назв мостам і шляхопроводам міста.

Про збір пропозицій сумчан розповіли на брифінгу заступник начальника управління архітектури та містобудування Ольга БОНДАРЕНКО та головний спеціаліст відділу генерального плану та архітектурного планування цього управління Ірина ДОБРОВСЬКА.

У першому випадку йдеться про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння назв (найменувань) мікрорайону між вулицями Михайла Кощія, Миколи Данька та Проектна № 12 і нових вулиць, проїздів і тупиків у цьому мікрорайоні. Ольга Бондаренко нагадала, що це новий мікрорайон, призначений для житлової садибної забудови учасниками бойових дій на Сході України. У квітні 2018 року виконавчий комітет затвердив детальний план території, а тепер управління архітектури та містобудування пропонує сумчанам спільно назвати житловий масив і його складові.

«Кожна вулиця, кожний топонімічний об’єкт має бути облікований. Назва вулиці, площі, провулку – це складова адреси, яка важлива при ідентифікації об’єкту, реєстрації речових прав на майно громадян і юридичних осіб. Також це необхідна складова містобудівного кадастру», – зазначила Ольга Бондаренко.

Щодо самого мікрорайону, сказала заступник начальника управління, виходили з того, що він розташований поблизу Блакитних озер, отже доречна назва «Озерний». Управління архітектури та містобудування пропонує також назвати вулиці - Вербна, Журавлина, Заплавна, Затишна, Зоряна, Озерна, Окружна, Очеретна, Прибережна, Рибальська набережна, Щаслива; тупики – Затишний, Щасливий; провулки – 1-й Вербний, 2-й Вербний, 1-й Журавлиний, 2-й Журавлиний, 1-й Прибережний, 2-й Прибережний.

Ірина Добровська розповіла, що пропозиції та зауваження необхідно надсилати у письмовій чи електронній формі до управління (вул. Воскресенська, 8А або на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) до 10 квітня включно.

Результати громадського обговорення оприлюднять на Інформаційному порталі Сумської міської ради до 24 квітня.

Громадяни мають зазначити прізвище, ім’я, по батькові та адресу, а юридичні особи – назву та місцезнаходження. Анонімні пропозиції не реєструватимуть і не розглядатимуть.

Вимоги для охочих долучитись до громадського обговорення питання присвоєння назв (найменувань) мостам і шляхопроводам ті самі. Як зауважила Ольга Бондаренко, це робиться для зручного та зрозумілого обліку цих об’єктів.

«Ми склали перелік мостів і шляхопроводів, у тому числі пішохідних. Не брали до уваги лише залізничний міст, бо його назва продиктована тією функцією, яку він виконує. Всі інші й досі мають неофіційні найменування, які не задокументовані. В усякому разі, підтвердження щодо прийняття такого рішення на рівні виконавчого комітету чи міської ради відсутнє, – наголосила вона. – Додам, що нашу пропозицію щодо найменування підтримали у департаменті забезпечення ресурсних платежів і департаменті інфраструктури міста».

При визначенні назв робили прив’язку до місцевості. Виходячи з цього, десять переправ пропонують назвати: Баранівський, Барса, Білопільський, Воскресенський, Пантелеймонівський, Прокоф’євський, Троїцький, Тягловий, Шевченківський, Харківський; чотири пішохідні мости – Парковий, Псільський, Ринок, Холодногірський; п’ять шляхопроводів – Курський, Лучанський, Прокоф’євський, Харківський, Чернігівський.

Пропозиції (зауваження) з даного питання організатор слухань приймає до 16 квітня включно. Результати оприлюднять на Інформаційному порталі Сумської міської ради до 30 квітня.

У рамках громадського обговорення заплановані зустрічі з громадськістю у форматі «круглого столу». Щодо мікрорайону – 22 березня, щодо мостів і шляхопроводів – 29 березня. Обидва проходитимуть в адмінбудівлі, що на майдані Незалежності, 2 (каб. 59). Початок обох зустрічей – 14:00.

Також представники управління архітектури та містобудування повідомили, що розроблено уточнений Реєстр назв вулиць, площ, провулків, проїздів, проспектів тощо, розташованих на території міста. Найближчим часом документ оприлюднять на Інформаційному порталі з тим, аби сумчани ознайомились із ним і висловили свою думку.

Опісля управління архітектури та містобудування підготує відповідний проект рішення, з яким вийде до депутатів міської ради.