0012.jpg

У Державній податковій інспекції у м. Сумах повідомляють про те, що громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку.

Новації передбачені Законом України від 3 липня 2018 року № 2477-VIII, яким внесено зміни до Податкового кодексу України.

Раніше таке право розповсюджувалось лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної, професійно-технічної та вищої освіти.

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, а це – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до територіального органу фіскальної служби для отримання податкової знижки.

Податкова знижка нараховується на доходи, отримані у вигляді заробітної плати. При цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом звітного року.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Для отримання знижки необхідно після закінчення податкового року подати до 31 грудня наступного року декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги. Наприклад, для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається.

Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної, професійно-технічної та вищої освіти визначено законами України «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».