0012.jpg

У Сумах спеціальна комісія ухвалила рішення про призначення цільової грошової компенсації для придбання житла трьом членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції та інваліду ІІ групи з числа учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов.

Кошти в сумі майже 3,2 млн грн. вже перераховані департаментом соціального захисту населення на спеціальні рахунки, відкриті заявниками у відділеннях ПАТ «Державний ощадний банк України». Родини зможуть придбати собі житло впродовж 2017 року.

Нагадаємо, Уряд затвердив механізм цільової грошової компенсації для придбання житла сім’ями загиблих учасників Антитерористичної операції та інвалідами з числа учасників АТО. Це означає можливість самостійно обирати найбільш прийнятне житло та купувати його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої Урядом.

Право на отримання грошової компенсації відповідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, а також інвалідам I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року мають:

  • члени сімей загиблих військовослужбовців, смерть яких пов’язана з безпосередньою участю в Антитерористичній операції, статус яким надано відповідно до абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і які перебувають на квартирному обліку;
  • інваліди війни I та II групи, визначені у пункті 11 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які перебувають на квартирному обліку.

У Сумах створено комісію щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації на будівництво (придбання) житла.

Загалом торік комісія розглянула п’ять заяв. Одному прохачеві з об’єктивних причин було відмовлено.