001.jpg

Управління Держпродспоживслужби в м. Сумах звертається до керівників підприємств усіх форм власності та нагадує про необхідність реєстрації потужностей, на діяльність яких розповсюджується дія ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Фахівці вкотре наголошують, що оператори ринку, які провадять діяльність, яка не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, що використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Цю процедуру компетентний орган здійснює на безоплатній основі шляхом внесення відповідної інформації до реєстру. У результаті потужностям присвоюють особистий реєстраційний номер.

Для цього оператори ринку подають заяву встановленої форми компетентному органу за місцем знаходженням потужностей не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку їх роботи. У заяві зазначається: найменування оператора ринку, адреса потужностей, телефон, електронна адреса та вид діяльності, що планується здійснювати на цих потужностях, керівництво та його контактні дані. Заява засвідчується підписом оператора ринку або уповноваженої ним особи і може подаватися в електронному або паперовому вигляді та реєструється в день її надходження.

Державна реєстрація потужностей здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви про таку реєстрацію, про що компетентний орган повідомляє оператора ринку протягом п’яти робочих днів після проведення реєстрації.

Якщо державна реєстрація потужностей не закінчена протягом визначеного компетентний орган надає замовнику письмове обґрунтування причин відмови у реєстрації або продовження строку проведення реєстрації, який не може бути продовжений більше ніж на 15 робочих днів.

Оператор ринку має право розпочати виробництво та/або обіг харчових продуктів за принципом мовчазної згоди, якщо:

1) державна реєстрація не була здійснена протягом 15 робочих днів після отримання заяви про таку реєстрацію та при цьому не було надано письмове обґрунтування компетентного органу про неможливість такої реєстрації або про необхідність продовження строку проведення реєстрації;

2) державна реєстрація не була здійснена протягом 15 робочих днів після отримання письмового обґрунтування компетентного органу щодо причин продовження строку проведення реєстрації.

Компетентний орган затверджує форму заяви, процедуру проведення державної реєстрації потужностей, ведення реєстрів та надання інформації з реєстрів зацікавленим суб’єкта, а також оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті державний реєстр потужностей, забезпечує відкритість, доступність та безоплатність реєстру для громадськості в електронному вигляді на його офіційному сайті в мережі Інтернет.

Підставами для відмови у державній реєстрації потужностей може бути тільки невідповідність заяви встановленій формі та/або надання неповної інформації.

Повідомлення про відмову, в якому мають бути вказані чіткі підстави такого рішення, надсилається заявнику не пізніше 15 робочих днів після отримання заяви.

Також в управлінні Держпродспоживслужби нагадують, що виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог чинного законодавства, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

За виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, якщо обов’язковість його отримання встановлена відповідним Законом, юридичним особам доведеться заплатити штраф розмірі від тридцяти до тридцяти восьми мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб-підприємців ця сума сягає від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних зарплат.

Якщо виникають додаткові питання звертайтеся за адресою: м. Суми, вул. Родини Линтварьових (Орджонікідзе), 89 та за тел. 65-83-31.