0012.jpg

Фінансовий і соціальний стан Сумської міської ТГ (31 липня – 7 серпня 2023 року).

Бюджет

Станом на 3 серпня до загального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшло 1,6 млрд грн, що становить 59% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 становила на означену дату 2,5 млн грн або «-» 0,2%, переважно через податок на доходи фізичних осіб.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) збільшилися на 136,4 млн грн (або на 9,6%) переважно через податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, місцеві податки та збори, плату за надання адміністративних послуг і надходження орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності (погашення заборгованості за жовтень – грудень 2022 року та січень – червень 2023 року ТОВ «Сумитеплоенерго»).

До спеціального фонду бюджету Сумської міської ТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 70,8 млн грн, що становить 66,5% до плану на рік.

Офіційних трансфертів до загального фонду надійшло 357,7 млн грн, до спеціального – 204 млн грн, (200 млн грн – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів, спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії; 3,6 млн грн – грантові кошти GIZ на реалізацію проєкту «Улаштування мережевої сонячної електростанції для забезпечення безперебійного гарячого водопостачання будівлі КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди»; 0,4 млн грн – кошти на реалізацію грантового проєкту «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики» ЦЕНТУМ).

Плата за землю та комунальне майно

З початку серпня надійшло:

  • від оренди комунального майна – 3,8 тис. грн, що становить 0,07% від планового завдання на серпень;
  • плати за землю – 316,8 тис. грн, що становить 3,6% від планового завдання на серпень (земельного податку – 47,1 тис. грн або 1,2% від плану на поточний місяць; орендної плати – 269,7 тис. грн або 5,6% від плану на поточний місяць).

З початку року надходження склали:

  • від оренди комунального майна – 69,1 млн грн, що становить 115,1% від планового завдання на рік;
  • від відчуження комунального майна – 1,6 млн грн, що складає 163,4% від планового завдання на рік;
  • коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна», які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 25,5 тис. грн, що становить 170% від планового завдання на рік;
  • плати за землю – 86 млн грн, що становить 133,7 % від планового завдання на січень – серпень (земельного податку – 26,8 млн грн або 90,1% від плану на січень – серпень; орендної плати – 59,3 млн грн або 171,3% від плану на січень – серпень (коштом погашення заборгованості за попередні періоди);
  • коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного заняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок – 3,8 млн грн, що в 14,1 раза перевищує планове завдання за січень – серпень;
  • плати за встановлення земельного сервітуту – 13,6 тис. грн, що становить 69,7% від планового завдання на січень – серпень;
  • коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності з початку року надійшло 1,6 млн грн, що майже в 3 рази перевищує планові розрахунки на січень – серпень.

Освіта

Проведено зустрічі з керівниками закладів загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади з метою розв'язання питання якісної підготовки закладів освіти до організованого початку 2023/2024 навчального року, організації освітнього процесу, можливості організації харчування учнів, а також з керівниками закладів дошкільної освіти, де опрацьовано питання щодо організації харчування дітей дошкільного віку з вересня, формування мережі груп, контингенту вихованців та режиму роботи закладів освіти у 2023/2024 навчальному році.

Створено робочу групу з огляду готовності закладів освіти до нового навчального року. До роботи залучатимуться представники Сумського районного управління Головного Управління ДСНС України у Сумській області, Сумського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відділу з охорони праці Сумської міської ради, управління охорони здоров’я Сумської міської ради. Обстеження закладів освіти проходитиме з 8 по 15 серпня.

Акти готовності до нового опалювального сезону наразі мають 49 закладів освіти, що підпорядковують управлінню освіти і науки. Виконали всі заходи з підготовки теплового господарства, сформували папки та очікують на отримання актів готовності – 13 закладів. Чекають на проведення гідравлічних випробувань згідно з графіком – п’ять закладів, на заміну лічильника теплової енергії заклади – два. Ще три – усувають недоліки приписів тепловиків.

Соціальний захист

Протягом звітного періоду надано 4360 послуг соціального характеру з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги.

За оформлення довідки про взяття на облік звернулися 217 внутрішньо переміщених осіб, які прибули з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні).

Протягом тижня зареєстровано випадки домашнього насильства щодо 19 людей (щодо двох – повторно). Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 12 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації з соціальних послуг.

Направлено на оздоровлення на 21 день до табору «Соколята» строком 12 дітей з інвалідністю.

У повному обсязі забезпечено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за серпень 12072 жителям громади на суму 25,3 млн грн.

Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та II категорії (1561 особа), перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення харчовими продуктами за серпень (528,7 тис. грн).

На виконання програми соціального спрямування «Милосердя» забезпечено виплату різних додаткових гарантій коштом бюджету громади на суму 2,6 млн грн.

Організовано та проведено засідання дорадчих органів:

  • комісії з питань альтернативної (невійськової) служби (розглянуто питання щодо продовження строку проходження альтернативної служби двом особам, одній – погоджено);
  • комісії з питань надання деяким категоріям громадян окремих видів матеріальної допомоги (розглянуто 126 звернень, ухвалено рішення надати матеріальну допомогу на загальну суму 726,9 тис. грн. Також розглянуто документи дев’яти сімей, в яких виховуються онкохворі діти, ухвалено рішення надати їм допомогу на лікування на суму 370 тис. грн).

Надання соціальних послуг забезпечено в рамках роботи підпорядкованих комунальних установ, міського центру соціальних служб та громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» (через надання фінансової підтримки). Серед отримувачів послуг найбільший попит мали послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надано 2909 соціальних послуг. Уперше взято на обслуговування вісім людей. Організовано та проведено інформаційну, освітню та культурно-розвивальну роботу, в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя», заходи культурно-виховного спрямування, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, заняття «Групи здоров’я» та на факультетах Університету третього віку. У рамках співпраці з волонтерським рухом «МИ ТУТ» працівники терцентру та його відвідувачі надавали допомогу у виготовленні маскувальних сіток та маскувального одягу, спідньої білизни, шкарпеток, подушок, килимків та оберегів. Завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування терцентру «Берегиня» щодня користувалися 25 людей, двоє безхатьків скористалися пунктом обігріву, один – залишився на ночівлю. Проведено заходи з соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок, дві групові профілактичні та психокорекційну бесіди. Двом бездомним сприяли у відновленні родинних стосунків, одній особі – у працевлаштуванні. За сприяння установи для 25 людей проведено благодійний обід. 23 – забезпечено харчовими продуктами, восьмеро безхатьків отримали речі. Здійснено вихід соціального патруля в місця можливого скупчення бездомних осіб в районі вул. О. Коваленка, вул. Косівщинська та Автовокзалу, під час якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування.

КУ «Центр учасників бойових дій» протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні, які отримали 38 учасників бойових дій і 141 представник сімей захисників, зокрема 22 особи звернулися до установи вперше. Проведено сім заходів культурно-виховного спрямування для учасників бойових дій та членів їхніх сімей.