001.jpg

На виконання програми розвитку фізичної культури і спорту на 2014 рік виділено з загального фонду місцевого бюджету 10 569,6 тис. гривень, які направлені на проведення спортивно-масових заходів, виплата стипендії 15 провідним спортсменам, утримання 4 дитячо-юнацьких спортивних шкіл Сумської міської ради, 2 – ДЮСШ управління освіти і науки, міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», 8-ми закладам надається фінансова підтримка (ДЮСШ «Електрон», «Україна», «Локомотив», «Спартаківець», «Спартак», «Колос», «Авангард», комунальному підприємству муніципальний спортивний клуб з хокею на траві «Сумчанка»).

У місті працює 197 колективів фізичної культури, де працюють 739 спеціалістів з фізкультурною освітою.

У розпорядженні жителів міста є такі спортивні споруди:

  • 4 стадіони;
  • 1 легкоатлетичний манеж;
  • 169 спортивних залів та приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з них з тренажерним обладнанням – 47;
  • 8 критих басейнів;
  • 163 спортивних майданчиків, футбольних полів, стрілецьких тирів, майданчиків з тренажерним обладнанням;
  • 6 лижних баз;
  • 2 веслувально-спортивні бази;
  • 1 кінноспортивна база;
  • 2 стежки здоров’я у міському парку відпочинку та на озері Чеха.

В місті працює 25 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де займається 7354 дітей та підлітків з 44 видів спорту, 2 комунальних підприємства «Муніципальний спортивний клуб з хокею на траві «Сумчанка» та «Муніципальний спортивний клуб «Тенісна Анадемія».

Загальна кількість вихованців, учнів, студентів, які відвідують уроки з фізичної культури (фізичного виховання) 50 тисяч 464, що займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи (відвідують секції) – 46 тис. 184, з них дітей і підлітків віком від 6 до 17 років складає 15 тисяч 019.

Для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи за місце навчання у навчальних закладах міста працює 54 спортивних клубів різної направленості. У колективах проводиться 1 етап міської спартакіади з таких видів спорту, як з волейболу, футболу, баскетболу, гандболу, легкоатлетичного кросу, гирьового спорту та інших.

За підсумками проведення багатоступеневої спартакіади найкращий стан фізкультурно-оздоровчої роботи серед:

професійно-технічних навчальних закладів у хіміко-технологічному центрі професійно-технічної освіти;

студентів вищих навчальних закладів 1-2 р. а. у машинобудівельному коледжі Сум ДУ;

студентів вищих навчальних закладів 3-4 р.а. у Сумському державному університеті;

команд викладачів вищих навчальних закладів 1-2 р.а. у будівельному коледжі;

команд викладачів вищих навчальних закладів 3-4 р.а. в Сумському державному університеті;

команд підприємств та організацій у ПАТ «Сумихімпром».

У місті існує спілка ветеранів спорту, яку очолює Почесний громадянин м. Суми, неодноразовий Олімпійський чемпіон Володимир Голубничий.

Щороку проводяться спортивні змагання серед ветеранів спорту з важкої атлетики на спортивних базах ПАТ «Сумихіпрорм», ПАТ «Селмі», велосипедного спорту, легкої атлетики - вулицями міста (вул. Петропавловська), СДПУ ім. А.С. Макаренка, міський парк відпочинку ім. Кожедуба, шахів у сквері ім. Т.Г. Шевченка, плавання – озеро Чеха.

Збірні команди міста приймали у обласній спартакіаді серед ветеранів з 8 видів спорту та посіли перше загальнокомандне місце з 8 команд.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста проведено Олімпійський тиждень, до яких запрошені спортсмени-випускники певних закладів, представники різних спортивних клубів. Обрані різні форми проведення Олімпійського уроку: круглі столи, бесіди, години спілкування, гра-подорож, показові виступи запрошених спортсменів федерацій тхеквандо, мотоспорту, вільної боротьби, дзюдо, біатлону.

У місті працюють 48 спортивних клубів, з них 14 спортивної, 24 – фізкультурно-оздоровчої та 10 – спортивної та фізкультурно-оздоровчої спрямованості, а саме: Флеш, Енергія, Терра-С, Аякс, Майстер клас, Голівуд, Візаві, Силует, Кемпо, Футзіяка, Алекс та інші, в яких займається 7 015 осіб.

Щорічно відділом спільно з управлінням освіти та товариством сприяння обороні України проводиться спартакіада допризовної та призовної молоді з 7 військово-прикладних видів спорту (плавання, підтягування, метання гранати, крос 3000 м, біг 100 м, стрільба з гвинтівки, смуга перешкод), в яких приймають участь понад 34 команд колективів фізичної культури міста.

Місто Суми у повному обсязі забезпечено фізкультурно-спортивними кадрами завдяки випускників-спеціалістів з інституту фізкультури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка.

Міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» організовано та проведена спартакіада «Юність» серед команд підліткових клубів за місцем проживання з 10 видів спорту, а саме: шахів, шашок, флорболу, настільного тенісу, міні-футболу тощо. Переможцем спартакіади стала команда – «Майстер», 59 змагань для різних верств населення за місцем проживання, в яких прийняло участь близько 1935 чоловік. Під час оздоровчої літньої кампанії проведена спартакіада серед 6 заміських оздоровчих таборів з 5 видів спорту (шахи, шашки, настільний теніс, юнбол, міні-футбол). За підсумками трьох змін переможцями спартакіади стали табори «Універ» Сум ДУ та «Чайка» ПАТ СНВО ім. Фрунзе.

На спортивних базах ПАТ «Сумихімпром», «Насосенергомаш», стадіоні «Авангард», у дитячому парку «Казка», міському парку відпочинку ім. Кожедуба організовано прокат спортивного інвентарю (лиж, ковзанів). Також в місті працює туристично-спортивне об’єднання «Схід» та спортивно-туристичний екіпірований центр «ЗИГ-спорт», які здійснюють виготовлення та прокат туристичного обладнання.

Проводяться зустрічі міського голови, його заступників та депутатами міської ради з провідними спортсменами міста, які успішно виступили на змаганнях різних рівнів: Олімпійськими чемпіонками з біатлону (м. Сочі, Росія) – сестрами Віта та Валя Семеренко, їх тренером Шамрайом Г.І., учасницею Олімпійських ігор з лижних гонок – Антипенко Тетяною, срібним призером всеукраїнських змагань з футболу «Кубок Данон» з 8000 команд України – команда комунальної установи Сумської спеціалізованої школи І – Ш степенів № 29 м. Суми Сумської області, чемпіонами Європи з панкратіону – Горобець Кирило та Баранов Дмитро їх тренерами Зернов Є.В. та Чередниченко С.В., бронзовим призером молодіжного чемпіонату Європи з хокею на траві (м. Відень, Австрія) – команда «Сумчанка», призера Європи та володаря кубку Світу з боксу - Шелестюка Богдана та його тренера Віннікова В.А., срібного призера чемпіонату Світу на ліву та праву руку з армспорту (м. Пуцьк, Польща) – Педоренко Микола та його тренером Літовцевим Є.А., бронзовою призеркою чемпіонату Європи з вільної боротьби – Бурмістрова Катерина та її тренер Лазоренко С.А.