007.jpg

З січня 2018 року зменшено норму споживання по послузі «електропостачання» для житлових приміщень, а саме:

• 70 кВт на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більше як 190 кВт г на місяць (раніше 90 кВт на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт на місяць на кожного іншого члена сім’ї , але не більше як 210 кВт г на місяць);

З початком опалювального сезону зменшується платіжна дисципліна отримувачів субсидії в частині оплати комунальних послуг та збільшується кількість громадян, які не сплачують фактичної вартості спожитої тієї чи іншої комунальної послуги, що, на жаль, є підставою для припинення надання житлової субсидії, в т.ч. розрахованої в розмірі 0,00 грн.

Відповідно до пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, у листопаді 2017 року департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради (надалі –департамент) було проведено перерахунки розміру плати субсидії по послузі «утримання будинків та споруд та прибудинкових територій» в зв'язку з отриманою від організацій - надавачів послуг інформації щодо ненадання або надання не в повному обсязі цієї послуги.

З початком опалювального сезону зменшується платіжна дисципліна отримувачів субсидії в частині оплати комунальних послуг та збільшується кількість громадян, які не сплачують фактичної вартості спожитої тієї чи іншої комунальної послуги, що, нажаль, є підставою для припинення надання житлової субсидії, в т.ч. розрахованої в розмірі 0,00 грн.

Для правильності та правомірності отримання субсидії, протягом місяця її отримувачі повинні повідомити департамент соціального захисту населення, якщо у них в родині відбулися такі зміни, що впливають на призначення субсидії:

Департамент соціального захисту населення здійснює призначення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (надалі – субсидія).

Для того, щоб визначити своє право на призначення субсидії необхідно подати до департаменту заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії.

Документи можна подати особисто до громадської приймальні за адресою: вул. Харківська, 35, каб. 135 або надіслати поштою (40035, м. Суми, вул. Харківська, 35). Телефони «гарячої» лінії для консультацій 60-46-04, 60-45-01. Телефони для попереднього запису на прийом до спеціалістів 63-54-97, 60-45-06.

До уваги сумчан пропонуємо зразки заповнення документів для призначення субсидій.

30 листопада 2016 року Урядом внесено зміни до низки документів, які регулюють надання державної соціальної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.082014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.102015 № 842, для надання пільг та субсидій на їх оплату установлено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів), в т.ч.:

  • для оплати користування житлом/утримання житла та централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) – 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;
  • для користування послугами з «газопостачання» за наявності газової плити – 7,10 куб. м на одну особу на місяць, за наявності газової плити та водонагрівача – 14 куб. м на одну особу на місяць.

Залежно від особливостей регіонів та поверховості будинків для розрахунку розмірів витрат теплової енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення застосовуються коригуючі коефіцієнти. Так, для 1-2-поверхових будівель, розташованих у Сумській області, коефіцієнт складає 1,122, для будівель на 3 і більше поверхів – 0,654.
Звертаємо увагу, що зменшення розміру житлових субсидії, в т.ч. на послугу «газопостачання» для індивідуального опалення в опалювальному сезоні 2016-2017 років порівняно з опалювальним сезоном 2015-2016 років безпосередньо пов’язане з тим, що при визначенні права на призначення житлової субсидії з жовтня 2015 року застосовувалася діюча на момент призначення субсидії соціальна норма для централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 7 куб.м природного газу на 1 кв.метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
З 30.04.2016 така норма становить 5,5 куб.м природного газу на 1 кв.метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 передбачено, що у разі підвищення тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати їх підвищення. Отже, громадяни, які користуються централізованим опаленням і звернуться за наданням житлової субсидії в грудні 2016 року, можуть визначити право на її призначення з жовтня 2016 року у зв’язку з підвищенням тарифу на послугу «опалення» з жовтня поточного року.