004.jpg
Сайт працює в тестовому режимі

Постановою від 13 вересня 2017 року № 689 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» урядом в черговий раз внесено зміни, що стосуються порядку призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та порядку здійснення контролю.
Прийнятою постановою передбачено:

Одним з пріоритетних напрямків роботи міської влади є погашення заборгованості із виплати заробітної плати, яка за статистичними даними на 01.08.2017 існувала на 22 підприємствах міста в загальній сумі 103 400,3 тис. грн., що менше до 01.07.2017 на 9 737,8 тис. грн. (8,6%) та більше до 01.01.2017 на 12 129,0 тис. грн. (13,3%), в т.ч.: на 5 економічно активних підприємствах – 73 512,9 тис. грн., до попереднього місяця зменшилась на 10 009,4 тис. грн. (12,0 %), до початку року збільшилась на 13 103,9 тис. грн. (21,7%).

Для громадян, які отримують субсидії, розрахунок субсидій на опалювальний сезон проведуть автоматично, без повторного звернення. При цьому, до середньомісячного сукупного доходу будуть враховані доходи за І, ІІ квартали 2017 року. Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався).

Уряд 18 серпня ухвалив рішення переглянути період, за який враховуються доходи при нарахуванні субсидії.

Якщо раніше враховувався середній дохід на одного члена сім'ї за попередні чотири квартали, що передували місяцю, що передував місяцю призначення субсидії, то тепер будуть враховувати середній дохід за два аналогічні квартали, тобто півроку. При цьому, при призначенні субсидії на опалювальний період з жовтня 2017 року будуть враховані доходи за І,ІІ квартал 2017 року (січень-червень 2017 року), на наступний термін для домогосподарств, які користувалися субсидією в попередньому періоді, з травня 2018 року - за ІІІ, ІV квартал 2017 року.

В травні постановою Кабінету Міністрів скорочено нормативи споживання природного газу, що використовується для опалення, а 19.08.2017 - і на споживання газу, що використовується для приготування їжі:

• якщо у помешканні є газова плита та централізоване гаряче водопостачання, то на одну особу виділять 3,3 м³ в місяць (а не 4,4, як було раніше);
• якщо є газова плита і централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач відсутні, то на одну особу виділять 5,4 м³ в місяць ( а не 7,1, як було раніше);
• якщо є газова плита і газовий водонагрівач, то на одну особу в місяць буде 10,5 м³ (було - 14).

Громадська організація «Молодіжна Альтернатива», яка більше 20 років поспіль працює з молоддю, і з її вразливими категоріями, такими як ВПО, представляє методичку «Підвищення економічної активності, адаптації та соціалізації у новому побутовому середовищі молоді з числа ВПО. Методичні рекомендації для органів державної влади».

Згідно з внесеними 18 серпня 2017 року змінами до деяких постанов Кабінету Міністрів України урядом в черговий раз удосконалено процес надання житлових субсидій населенню. 

По-перше, зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств - з чотирьох останніх кварталів до двох. Це дозволить не тільки більш об'єктивно і своєчасно оцінювати доходи сім'ї (які можуть кардинально змінюватися від місяця до місяця), але і запобігти затримки з призначенням субсидії, які виникли в травні-червні цього року, так як фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за перший квартал поточного року.

Відповідно до абзацу 8 пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (надалі – Положення) передбачено, що після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення (надалі – департамент) самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарства, які отримували субсидію у попередньому періоді, крім тих хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для цього департамент збирає необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймається рішення про призначення (непризначення) субсидії.

Шановні мешканці міста Суми нагадуємо, що заяви для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення (на «монетизацію»), приймаються до 1 вересня 2017 року.
Більше того ті, хто не встигне в зазначений термін написати заяву, монетизувати свої субсидії не зможуть.

Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.04 № 558.
Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, удосконалено із врахуванням змін чинного законодавства.
Зокрема, це зменшення переліку документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати.
Забезпечена можливість вибору – звертатися за призначенням компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування.