001.jpg
 •  головний спеціаліст-юрисконсульт

Вимоги до кандидатів згідно з чинним законодавством: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за кваліфікаційно-освітнім рівнем спеціаліста, магістра, стаж роботи на державній службі або в органах місцевого самоврядування не менше 3 років, вільне володіння державною мовою, навичками роботи з офісними програмами Word, Excel.

 • головний спеціаліст

Вимоги до кандидатів згідно з чинним законодавством: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, володіння державною мовою, володіння ПК.

Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування (державній службі) на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 3 років.

 • заступник начальника відділу

Вимоги до кандидатів згідно з чинним законодавством: повна вища економічна освіта за кваліфікаційно-освітнім рівнем спеціаліста, магістра, володіння державною мовою, володіння ПК.

Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 4 років.

 • завідувач сектору зовнішньої реклами відділу з питань дизайну міського середовища

Вимоги до кандидата згідно з чинним законодавством: повна вища освіта зі спеціальністю архітектура та містобудування/будівництво та цивільна інженерія за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, володіння державною мовою, досконале володіння ПК.

Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування (державній службі) не менше 3 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 4 років.

 • головний спеціаліст відділу «Служба містобудівного кадастру»

Вимоги до кандидата згідно з чинним законодавством: повна вища освіта зі спеціальністю архітектура та містобудування/будівництво та цивільна інженерія за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, володіння державною мовою, досконале володіння ПК з досвідом практичної роботи в сфері IT-технологій, адміністрування комп’ютерних систем та програмування.

Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування (державній службі) не менше 1 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 3 років.

Склад
комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування Сумської міської ради

Баранов Андрій Володимирович

секретар міської ради, голова комісії

Пак Степан Якович

заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету, заступник голови комісії

Азарова Ольга Валентинівна

головний спеціаліст сектору кадрового забезпечення відділу організаційно-кадрової роботи, секретар комісії

Члени комісії:

Антоненко Андрій Геннадійович

начальник відділу організаційно-кадрової роботи

Бойко Віра Григорівна

начальник управління публічної політики департаменту комунікацій та інформаційної політики

Комаров Юрій Вікторович

помічник міського голови

Пявка Юлія Миколаївна

завідувач сектор обліково-інформаційної роботи правового управління (голова профспілкової організації виконавчого комітету Сумської міської ради)

 Чайченко Олег Володимирович

начальник правового управління

Розпорядження міського голови від 24.11.2017 р. №418-к «Про склад комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування Сумської міської ради»

Посада: спеціаліст І категорії планового відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства
Документи подав 1 кандидат.
Переможцем конкурсу визнано Попелу Алевтину Олександрівну, 1993 року народження, освіта повна вища, у 2015 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка, спеціальність «Мова і література (англійська)» і здобула кваліфікацію філолога, вчителя англійської та німецької мов і зарубіжної літератури; у 2016 році закінчила Сумський державний університет за напрямом підготовки «Правознавство» та здобула кваліфікацію «Бакалавр з правознавства».
Останнє місце роботи спеціаліст І категорії планового відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства (на умовах строкового трудового договору).

Посада: головний спеціаліст-юрисконсульт сектору юридичного забезпечення та договірних відносин відділу фінансового забезпечення та правових питань управління архітектури та містобудування (тимчасово)

Документи подано 4 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Фадєєва Володимира Юрійовича, 1984 року народження, освіта повна вища, у 2006 році закінчив Українську академію банківської справи за спеціальністю «Право»,кваліфікація «спеціаліст».

Останнє місце роботи – приватний підприємець.

Посада: головний спеціаліст сектору підприємництва та організаційного забезпечення відділу підприємництва, промисловості та організаційно-аналітичного забепечення департаменту забезпечення ресурсних платежів (тимчасово)

Документи подано 1 кандидатом.

Переможцем конкурсу визнано Моргун Анну Валентинівну, 1983 року народження, освіта вища, у 2005 році закінчила Сумський аграрний університет за спеціальністю «Облік і аудит» та здобула кваліфікацію економіста з бухгалтерського обліку.

Останнє місце роботи – департамент забезпечення ресурсних платежів на умовах строкового трудового договору.

Посада: заступник начальника управління з питань праці – начальник відділу з питань праці (тимчасово)

Документи подано 3 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Четвертак Ларису Віталіївну, 1976 року народження, освіта повна вища, у 1998 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Фінанси і кредит» та здобула кваліфікацію економіста; у 2005 році закінчила Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста.

Останнє місце роботи - заступник виконавчого директора Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Сумська регіональна дирекція, з травня 2018 року по теперішній час перебуває на обліку в Сумському міському центрі зайнятості.

Посада: директор департаменту інфраструктури міста

Документи подано 2 кандидатами.

Переможцями конкурсу визнано Велитченка Едуарда Вікторовича, 1971 року народження, освіта вища, у 1999 році закінчив Якутський державний університет імені М.К. Аммосова. У 2018 році закінчив Харківський національний університет міського господарства ім. О.М.Бекетова та здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр за спеціальністю «Економіка» освітня програма «Економіка підприємства». 

З червня 1990 року по квітень 1991 року – військова служба. З серпня 1991 року по червень 1999 року – інженер, майстер електромонтажної дільниці СМПО ім. Фрунзе. З вересня 1999 року по квітень 2003 року – директор ТД «Центролит». З жовтня 2008 року по серпень 2016 року – інженер-електрик ФОП Лях. З вересня 2016 року по теперішній час – головний інженер, начальник району мереж зовнішнього освітлення, директор КП ЕЗО «Міськсвітло».

Посада: начальник відділу планування, економічного аналізу та тарифної політики департаменту інфраструктури міста

Документи подано 1 кандидатом.

Переможцем конкурсу визнано Кузнєцову Олену Анатоліївну, 1971 року народження, освіта повна вища, у 2004 році закінчила Сумський державний університет, отримала кваліфікацію спеціаліста економіста за спеціальністю економіка підприємства.

З жовтня 1996 року по квітень 1998 року – бухгалтер товариства з обмеженою відповідальністю «Роза». З квітня 1998 року по квітень 2016 року – спеціаліст І категорії, головний спеціаліст, заступник начальника відділу надходження доходів, заступник начальника управління – начальник відділу доходів Сумського районного відділу Пенсійного фонду України. З квітня 2016 року по квітень 2017 року – головний спеціаліст відділу платежів Сумського об’єднаного управління ПФУ в Сумській області. З червня 2017 року по червень 2018 року – спеціаліст управління надання соціальної допомоги Департаменту соціального захисту населення. З серпня 2018 року по теперішній час – головний спеціаліст відділу планування та управління комунальним господарством управління експлуатації та благоустрою департаменту інфраструктури міста.

Посада: начальник управління благоустрою департаменту інфраструктури міста

Документи подано 1 кандидатом.

Переможцем конкурсу визнано Коренева Івана Вікторовича, 1970 року народження, освіта повна вища, у 1999 році закінчив Харківську академію міського господарства, отримав кваліфікацію інженера-електрика за спеціальністю «електротехнічні системи електроспоживання».

З червня 1988 року по травень 1990 року – військова служба в ЗСУ. З вересня 1992 року по лютий 2001 року – електролінійник-монтер по монтажу, майстер, прораб Сумської МК-5 Мінпаливенерго. З жовтня 2002 року по січень 2003 року – заступник головного енергетика, головний енергетик ВАТ «Центролит». З січня 2003 року по грудень 2010 року – виконроб УЧ-35 кВ, головний інженер ВАТ «Полтаваелектро». З січня 2011 року по травень 2015 року – директор ТОВ «Сумська мехколона № 5». З липня 2016 року по грудень 2018 року – заступник директора ТОВ «Фірма «Селєна».

Посада: начальник відділу ремонту та договірних відносин управління благоустрою департаменту інфраструктури міста

Документи подано 1 кандидатом.

Переможця не визначено.

Посада: начальник відділу благоустрою управління благоустрою департаменту інфраструктури міста

Документи подано 4 кандидатами.

Переможця не визначено.

Посада: начальник управління розвитку житлово-комунального господарства

Документи подано 1 кандидатом.

Переможцем конкурсу визнано Павленка Віктора Івановича, 1970 року народження, освіта вища, у 1997 році закінчив Сумський державний університет за спеціальністю «технологія машинобудування», присвоєно кваліфікацію інженера-механіка. У 2008 році закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси» та здобув кваліфікацію економіста, фінансового менеджера.

З вересня по грудень 1988 року – слюсар КІПіА Тернівського цукрокомбінату. З червня 1989 року по червень 1991 року – служба у лавах Радянської армії. З вересня 1991 року по червень 1992 року – студент Сумського державного університету. З червня 1992 року по вересень 2010 року – інспектор, старший інспектор, головний інспектор, заступник начальника відділу Сумської митниці. З листопада 2011 року по серпень 2012 року – Сумський міський центр зайнятості. З серпня 2012 року по жовтень 2014 року – заступник голови СОГПО «НАШЕ ПРАВО». З жовтня 2014 року по листопад 2016 року – радник міського голови. З листопада 2016 року по теперішній час – заступник директора департаменту – начальник відділу комунального господарства та благоустрою, начальник управління координації та комунікацій департаменту інфраструктури міста.

Посада: начальник відділу інженерного господарства управління житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста

Документи подано 4 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Коваленко Тетяну Олегівну, 1964 року народження, освіта вища, у 1992 році закінчила Харківський інститут інженерів міського господарства за спеціальністю економіка та організація будівництва.

З вересня 1981 року по червень 1984 року – вихователь дитячого садка № 50 «Малятко». З серпня 1984 року по липень 1987 року – вихователь дитячого садка № 54. З серпня 1987 року по лютий 1991 року - вихователь дитячого садка № 50 «Малятко». З лютого 1991 року по серпень 1994 року – економіст, інженер ІІ категорії БМУ-2 будівельно – монтажного управління «Сумбуд». З серпня 1994 року по січень 1995 року – бухгалтер-оператор брокерської контори «Норман». З січня 1995 року по травень 1998 року – головний бухгалтер малого підприємства «САВС ЛТД». З червня 1998 року по грудень 2000 року – економіст ПП «Лаура». З січня по вересень 2001 року - маляр 2-го розряду ПП «БЛІЦ». З червня 2002 року по вересень 2005 року – продавець непродовольчих товарів ПП Середа С.І. З квітня по вересень 2006 року – ставильник-вибірник утильних печей АТЗТ «Сумський фарфоровий завод». З березня по червень 2007 року – реєстратор ТОВ «Український північно – східний інститут прикладної та клінічної медицини». З жовтня 2013 року по березень 2014 року – координатор політичного діалогу Сумського регіонального відділення АМУ. З травня 2014 року по лютий 2015 року – Сумський міський центр зайнятості. З січня 2018 року по теперішній час – помічник міського голови.

Посада: головний спеціаліст відділу інженерного господарства управління житлово-комунального господарства

Документи подано 3 кандидатами.

Переможця не визначено.

Посада: завідувач сектору енергоменеджменту управління житлово-комунального господарства

Документи подано 2 кандидатами.

Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності

Документи подано 2 кандидатами.

Переможцями конкурсу визнано:

- Лобунцову Тетяну Дмитрівну, 1972 року народження, освіта вища, у 1994 році закінчила Харківський інститут громадського харчування за спеціальністю «Економіка та управління в торгівлі та громадському харчуванні», присвоєна кваліфікація – економіст.

З вересня 1994 року по жовтень 1995 року – економіст НВП «Віктор».  З грудня 1996 року по березня 1998 року – економіст Сумське міське ПО. З березня 1998 року по листопад 1999 року – спеціаліст І категорії відділу бухгалтерського обліку державного управління екологічної безпеки у Сумській області. З грудня 1999 року по квітень 2001 року – головний економіст СДП «Демпург». З квітня 2001 року по травень 2003 року – спеціаліст ІІ категорії, спеціаліст І категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Сумської міської ради. З червня 2003 року по вересень 2018 року – економіст ПЕУ, начальник сектору, начальник бюро ПАТ «СМПО». З жовтня 2018 року по лютий 2019 року – бухгалтер І категорії, провідний бухгалтер КЗСОР «Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей».

- Мазура Віталія Васильовича, 1984 року народження, освіта вища, у 2006 році закінчив Сумський національний аграрний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Механізація сільського господарства» та здобув кваліфікацію інженера – механіка. У 2008 році закінчив факультет економіки і підприємництва Сумського національного аграрного університету, присвоєно кваліфікацію спеціаліста з обліку і аудиту.

З серпня 2004 року по лютий 2006 року - робочий в АТ «Агрофірма Суми – Насіння». З квітня 2006 року по травень 2007 року - навчальний майстер в Сумському національному університеті. З червня по листопад 2007 року – налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції ДП «Аромат» філія Сумський молочний завод. З грудня 2007 року по квітень 2008 року - водій Садівської сільської ради Сумського району. З вересня 2007 року по вересень 2008 року – студент Сумського Національного аграрного університету. З квітня 2008 року по червень 2011 року – бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу освіти Сумської облдержадміністрації. З червня 2011 року по лютий 2012 року – спеціаліст І категорії Косівщинської сільської ради. З березня по липень 2012 року – бухгалтер І категорії відділу освіти Сумської РДА. З серпня 2012 року по грудень 2016 року – головний бухгалтер МЦФЗН «Спорт для всіх». З грудня 2017 року по теперішній час – бухгалтер КУ Сумський міський центр дозвілля молоді Сумської міської ради.

Посада: головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення

Документи подано 4 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Дригуса Сергія Миколайовича, 1988 року народження, освіта вища, у 2018 році закінчив Сумський національний аграрний університет та здобув кваліфікацію – ступінь вищої освіти «магістр», спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», професійна кваліфікація інженер – дослідник з енергетики сільського господарства.

З грудня 2011 року по жовтень 2012 року – інженер з програмного забезпечення «Суми – Інтелект – Сервіс». З лютого по червень 2013 року – інженер ТОВ «Інтеграційні рішення». З вересня 2013 року по жовтень 2016 року – системний адміністратор ТОВ «Тріумф Медіа Груп». З листопада 2016 року по вересень 2018 року – системний адміністратор ТОВ «РГК Україна». З вересня 2018 року по січень 2019 року – адміністратор системи ТОВ РГК Девелопмент.

Посада: державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»

Документи подано 3 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Швайкус Лілію Вікторівну, 1976 року народження, освіта вища, у 2010 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста.

З квітня 1998 року по жовтень 2002 року – юрист Краснопільської ЦРЛ. З жовтня 2002 року по жовтень 2004 року – спеціаліст, спеціаліст І категорії відділу РАГС Краснопільського РУЮ. З лютого 2008 року по липень 2011 року - головний спеціаліст відділу РАГС Краснопільського РУЮ. З вересня 2012 року по жовтень 2015 року – головний спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції. З жовтня 2015 року по серпень 2016 року – головний спеціаліст відділу з питань громадянства, реєстрації та паспортизації управління ДМС України в Сумській області.

До кадрового резерву рекомендовано:

- Сусіденко Яну Олегівну.

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийняття рішень управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення.

Документи подані 4 кандидатами.

Переможцями конкурсу визнано:

- Демченко Світлану Геннадіївну, 1965 року народження, освіта повна вища, в 1987 році закінчила Сумський філіал Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва за спеціальністю «Економіка і організація сільського господарства» та здобула кваліфікацію економіст-організатор сільськогосподарського виробництва.

З вересня 1982 року по січень 1987 року - студентка Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва. З березня 1987 року по вересень 1989 року - економіст ордена Леніна колгоспу ім. Леніна. З вересня 1989 року по грудень 1996 року - економіст І категорії СТПК «Сумиголовпостач». З грудня 1996 року по серпень 2016 року - старший державний податковий інспектор, головний державний податковий інспектор, заступник начальника відділу, заступник начальника управління-начальник відділу, головний державний податковий ревізор-інспектор, начальник управління погашення прострочених податкових зобов’язань, головний державний ревізор-інспектор відділу погашення боргу; заступник начальника відділу погашення боргу Державно податкова інспекція у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області. З жовтня 2016 року по вересень 2016 року - Сумський міський центр зайнятості.

- Іваній Олени Миколаївни, 1976 року народження, освіта повна вища, 2001 році закінчила Глухівський державний педагогічний інститут ім. С.М. Сергєєва-Ценського за спеціальністю «Дошкільне виховання» та здобула професійну кваліфікацію викладача педагогіки та психології дошкільної, вихователя дітей дошкільного віку.

З серпня 1994 року по червень 1998 року - санітарка фізіотерапевтичного відділення Глухівської центральної районної лікарні. З червня 1998 року по червень 1999 року - диспетчер, телефоніст ІІ класу міжміського телефонного зв’язку Глухівського райвузлу електрозв’язку. З червня по жовтень 1999 року - Глухівський центр зайнятості. З січня 2000 року по липень 2004 року - менеджер інформаційних систем, заступник директора ПВКП «Корпункт». З липня 2004 року по липень 2005 року - Сумський міський центр зайнятості. З жовтня по листопад 2005 року - заступник директора ТОВ «Рекламна група Регіон» дизайнер ПП Котенко М.В. З березня 2006 року по лютий 2007 року - заступник директора з комерційних питань ПВКП «Корпункт». З квітня по жовтень 2007 року - менеджер з дослідження ринку та вивченню суспільної думки ТОВ Фірма «Эйрена». З січня 2009 року по серпень 2015 року - заступник директора з комерційно-виробничих питань ПВКП «Корпункт». З вересня 2015 року по травень 2016 року - Сумський міський центр зайнятості. З листопада 2016 року – по серпень 2018 року - менеджер по роботі з клієнтами ТОВ «Інформаційні кібернетичні системи». З серпня по листопад 2018 року - менеджер ТОВ «Інтернешнл Трейдінг Моревос». З грудня 2018 року по лютий 2019 року - менеджер з зовнішньо-економічної діяльності ТОВ «Тома Інтернешнл Трейдінг». З лютого 2019 року по теперішній час - Сумський міський центр зайнятості. З березня 2019 року по теперішній час - соціальний робітник управління надання державної соціальної допомоги на період оплачуваних громадських робіт, департамент соціального захисту населення.

До кадрового резерву рекомендовано:

- Панюту Нелю Миколаївну.

Посада: головний спеціаліст-юрисконсульт служби у справах дітей.

Документи подано 6 кандидатами.

Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст – юрисконсульт відділу юридичного забезпечення департаменту соціального захисту населення (тимчасово).
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Петрова Дмитра Анатолійовича, 1990 року народження, освіта вища, у 2018 році закінчив Сумський національний аграрний університет за спеціальністю «Право» та здобув професійну кваліфікацію юрист. З вересня 2008 року по лютий 2014 року – студент Сумського національного аграрного університету. З липня 2014 року по січень 2015 року – комерційний агент ТОВ «Крук». З лютого 2015 року по теперішній час - начальник юридичного відділу виконавчого комітету Лебединської міської ради.

Посада: головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення
Документи подано 3 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Мовчана Арсена Андроніковича, 1982 року народження, освіта вища, у 2004 році закінчив Національний аерокосмічний університет ім. М.С. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Спеціалізовані комп’ютерні системи» та здобув кваліфікацію інженера з комп’ютерних систем. З вересня 1999 року по червень 2004 року – студент Національного аерокосмічного університету ім. М.С. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». З 2005 року по березень 2006 року – інженер в «CAD CAM CAF» при Національному аерокосмічному університеті ім. М.С. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». З квітня 2006 року по лютий 2010 року – системний адміністратор ТОВ «Прушинськи». З лютого 2012 року по січень 2015 року – менеджер по продажу в НПП «Промтехснаб». З червня по вересень 2015 року – адміністратор систем в ПФ «Бригантина». З грудня 2015 року по жовтень 2018 року – інженер з комп’ютерних систем ТОВ «ІПЕ АЕС».
До кадрового резерву рекомендовано:
- Сеника М.І.

Посада: начальник відділу дозвільних та реєстраційних процедур управління державного архітектурно-будівельного контролю.
Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу здійснення заходів державного архітектурно – будівельного контролю управління державного архітектурно – будівельного контролю
Документи подано 2 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Резніка Олександра Миколайовича, 1981 року народження, освіта вища, у 2001 році закінчив Сумський державний аграрний університет за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста; у 2005 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого. З 2001 року по 2005 рік - студент Національної юридичної академії України імені Я. Мудрого. З 1998 року по 2000 рік – товарознавець ТОВ «Агроконтракт». З 2001 року по 2001 рік – юрисконсульт ТОВ «Агроконтракт». З 2005 року по 2009 рік – помічник прокурора Недригайлівського району прокуратури Сумської області. З 2009 року по 2012 рік – помічник прокурора м. Суми прокуратури Сумської області. З 2012 року по 2013 рік – старший помічник прокурора м. Суми прокуратури Сумської області. З 2013 року по 2015 рік прокурор відділу захисту прав та свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області. З 2015 року по 2015 рік – прокурор Шосткінської міжрайонної прокуратури Сумської області. З 2015 року по 2016 рік - прокурор Шосткінської місцевої прокуратури Сумської області. З 2016 по 2017 рік – прокурор Сумської місцевої прокуратури Сумської області. З 2017 року по 2017 рік – юрист ФОП Ткаченко А.М. З 2018 року по 2018 рік – старший державний виконавець Ковпаківського відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції в Сумській області.

Посада: головний спеціаліст відділу «Проектний офіс»
Документи подано 4 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Никоненка Володимира Вікторовича, 1988 року народження, освіта базова вища: у 2017 році закінчив Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана», здобув ступінь вищої освіти «бакалавр» за напрямком освіти підготовки «маркетинг». З 2007 року по 2008 рік – оператор «ЕКО маркет». З 2008 року по 2009 рік – експедитор ПП Рибченко. З 2010 року по 2012 рік – АВК – Київ, торговий представник. З 2012 року по 2014 рік – Дітрейд, торговий представник. З 2016 року по 2018 рік – комунальне підприємство «АБ.К.», директор.
До кадрового резерву рекомендовано:
- Гребченка Євгена Анатолійовича
- Закревську Тетяну Дмитрівну

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення.
Документи подано 4 кандидатами.
Переможцями конкурсу визнано:
- Рижкову Ірину Миколаївну, 1981 року народження, освіта повна вища, в 2003 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Технологія машинобудування» та здобула кваліфікацію інженера-механіка. З серпня 2003 року по липень 2018 року - інженер-технолог, інженер-технолог ІІІ категорії управління головного технолога ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання». З липня 2018 року по теперішній час - старший інспектор відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги, департамент соціального захисту населення.
- Литовченко Аліну Вікторівну, 1981 року народження, перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, в 2011 році закінчила Сумський національний аграрний університет за спеціальністю «Право» та здобула кваліфікацію бакалавра права. З січня 2001 року по січень 2002 року - юрист з економічних питань ВКФ ТОВ «Алексіс ЛТД». З січня 2004 року по серпень 2009 року - друкарка диктофонної групи Сумського міського слідчого відділу. З січня 2004 року по серпень 2009 року - друкарка диктофонної групи Сумського міського слідчого відділу. З серпня 2009 року по грудень 2012 року - друкарка відділу розслідування злочинів скоєних проти здоров’я, статевої свободи та статевої недоторканності особи слідчого відділу Зарічного райвідділу Сумського міського управління. З грудня 2012 року по квітень 2013 року - друкарка диктофонної групи Сумського міського слідчого відділу. З листопада 2018 року по теперішній час - юрист ПФ «Нова-принт».
- Мельник Марину Віталіївну, 1995 року народження, перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, в 2017 році закінчила Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» здобула кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр напрям підготовки «Фінанси і кредит». З серпня 2014 року по теперішній час – касир – контролер АС «Першотравнева».

Посада: провідний спеціаліст відділу прийняття рішень управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення.
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Власенко Маргариту Володимирівну, 1986 року народження, освіта повна вища, в 2009 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста. З жовтня 2006 року по серпень 2008 року - юрист ТОВ ТД «Сумський хліб». З вересня 2008 року по вересень 2009 року - служба в органах внутрішніх справ. З квітня 2010 року по серпень 2011 року - провідний спеціаліст відділу досліджень і розслідувань Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. З серпня 2011 року по травень 2012 року - Сумський міський центр зайнятості. З листопада по грудень 2015 року - юрист ФОП Кісіленко К.М. З жовтня 20016 року по липень 2017 року - Сумський міський центр зайнятості. З листопада по грудень 2016 року - соціальний робітник управління надання державної соціальної допомоги на період оплачуваних громадських робіт, департамент соціального захисту населення Сумської міської ради. З жовтня по грудень 2018 року - соціальний робітник управління надання державної соціальної допомоги на період оплачуваних громадських робіт, департамент соціального захисту населення Сумської міської ради.

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийняття рішень управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення.
Документи подано 4 кандидатами.
Переможцями конкурсу визнано:
- Жиленко Юлію Андріївну, 1997 року народження, перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, в 2018 році закінчила Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр напрям підготовки «Соціальна робота». Трудового стажу не має.
- Салєван Ірину Миколаївну, 1984 року народження, освіта повна вища, в 2010 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію спеціаліста з фінансів. З серпня 2005 року по квітень 2015 року - касир-операціоніст, старший касир-операціоніст, економіст, старший економіст, провідний економіст, спеціаліст операційного контролю платежів юридичних та фізичних осіб, провідний економіст департаменту підтримки масових платежів ПАТ КБ «Приват Банк». З травня 2015 року по лютий 2016 року - Сумський міський центр зайнятості. З жовтня 2015 по квітень 2016 року - соціальний робітник відділу соціальної допомоги, на період оплачуваних громадських робіт, управління соціального захисту населення Сумської міської ради. З серпня по грудень 2017 року - спеціаліст І категорії фінансового управління, Миколаївська сільська рада Сумського району. З лютого по липень 2018 року - соціальний робітник управління надання державної соціальної допомоги на період оплачуваних громадських робіт, департамент соціального захисту населення Сумської міської ради.
- Радівілова Ксенія Сергіївна, 1993 року народження, освіта повна вища, в 2017 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Право» та здобула професійну кваліфікацію юриста. З травня по червень 2012 року - пакувальник-укладальник ТОВ «Світ ласощів». З вересня 2013 року по липень 2015 року - лаборант, лаборант хімії Сумського технікуму харчової промисловості.

До кадрового резерву рекомендована:
- Карасьова Алла Георгіївна

Посада: головний спеціаліст – юрисконсульт сектору юридичного забезпечення та договірних відносин відділу фінансового забезпечення та правових питань управління архітектури та містобудування.
Документи подано 1 кандидатом. Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення
Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Мостович Світлану Володимирівну, 1978 року народження, освіта: вища, у 2009 році закінчила Сумський державний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент організацій» та здобула кваліфікацію менеджера-економіста. З квітня 2004 року по листопад 2008 року – продавець, бухгалтер, заступник головного бухгалтера ДП «Споживач» СП «Дубровський коопунівермаг».З листопада 2008 року по січень 2011 року – провідний спеціаліст відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ, адміністратор дозвільного центру Сарненської райдержадміністрації Рівненської області. З лютого 2011 року по травень 2015 року – бухгалтер ІІ категорії, бухгалтер І категорії відокремленого підрозділу «Сарненська дистанція сигналізації і зв’язку» ДТГО «Львівська залізниця». З червня 2015 року по жовтень 2018 року – головний спеціаліст відділу фінансового забезпечення Сумського обласного військового комісаріату.

Посада: головний спеціаліст – юрисконсульт департаменту інфраструктури міста
Документи подано 2 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Овчаренко Наталію Миколаївну, 1995 року народження, освіта: вища, у 2018 році закінчила Навчально-науковий інститут права Сумського державного університету, отримала кваліфікацію магістра за спеціальністю «Право. Інтелектуальна власність». Трудовий стаж відсутній.

Посада: адміністратор управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»
Документи подано 12 кандидатами.
Переможцями конкурсу визначено:
- Пишкіну Ольгу Василівну, 1965 року народження, освіта вища: у 1988 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка за спеціальністю географія та біологія та здобула кваліфікацію вчителя географії та біології і звання вчителя середньої школи. З вересня 1990 року по липень 2014 року – вчитель географії КУ «Олександрівська гімназія Сумської міської ради». З 03 вересня 2015 року по теперішній час – діловод відділу документообігу та інформаційного забезпечення управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»;
- Руднєву Ірину Григорівну, 1984 року народження, освіта вища, у 2006 році закінчила Сумський державний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Системи управління і автоматики» та здобула кваліфікацію інженера-системотехніка. У 2009 році закінчила факультет перепідготовки фахівців Сумського державного університету за спеціальністю «Економіка підприємства», присвоєно кваліфікацію економіст. З жовтня 2006 року по грудень 2017 року – інженер-конструктор ПАТ СМНПО. З січня 2018 року по теперішній час – головний спеціаліст відділу документообігу та інформаційного забезпечення управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми».
До кадрового резерву рекомендовано:
- Бірюкова Сергія Анатолійовича
- Бондар Юлію Валентинівну
- Меший Юлію Павлівну
- Стецюру Яну Олексіївну

Посада: провідний спеціаліст сектору кадрової роботи та контролю департаменту соціального захисту населення
Документи подав 1 кандидат.
Переможцем конкурсу визнано Славгородську Євгенію Володимирівну (1989 р.н., освіта повна вища, в 2015 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, останнє місце роботи/навчання - помічник керівника ТОВ «Нота-Груп»).

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення
Документи подано 4 кандидатами. Переможця конкурсу не визначено.

Посада: спеціаліст І категорії відділу соціальної політики інвалідів, ветеранів війни та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління у справах інвалідів, людей похилого віку та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Лізогуб Олену Анатоліївну (1988 р.н., освіта повна вища, в 2009 році закінчила Сумський національний аграрний університет, останнє місце роботи/навчання - економіст зі збуту відділу маркетингу та збуту ДП «Завод обважнених бурильних та ведучих труб»).

Посада: головний спеціаліст-юрисконсульт відділу правового та кадрового забезпечення департаменту забезпечення ресурсних платежів
Документи подано 2 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Хижняк Анну Вікторівну (1983 р.н., освіта повна вища, в 2007 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ, останнє місце роботи/навчання - юрисконсульт ТОВ «Сумитеплоенерго»).

Посада: спеціаліст І категорії управління освіти і науки
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Мельник Ірину Володимирівну (1993 р.н., освіта повна вища, у 2015 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, останнє місце роботи/навчання - помічник директора ФОП Китченко М.О.).

Посада: заступник директора департаменту інфраструктури міста

Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: начальник управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста
Документи подано 2 кандидатами.

Переможцем конкурсу визнано Богданова Віктора Володимировича, 1968 року народження, освіта повна вища, у 2016 році закінчив Сумський національний аграрний університет, отримав кваліфікацію спеціаліста інженера-будівельника за спеціальністю промислове і цивільне будівництво. З квітня 2017 р. по квітень 2018 р. працював начальником сантехнічної дільниці ТОВ «Коменерго Суми».
До кадрового резерву рекомендовано Лісун Інну Анатоліївну.

Посада: начальник відділу планування та управління комунальним господарством управління експлуатації та благоустрою департаменту інфраструктури міста.
Документи подано 3 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Іваненка Олександра Петровича, 1956 року народження, освіта вища, у 1980 р. закінчив Ленінградський фінансово-економічний інститут ім. Н.О. Вознянського, отримав кваліфікацію спеціаліст за спеціальністю економіст. З грудня 2013 року працював директором, заступником директора ТОВ «Сервісресурс».
До кадрового резерву рекомендовано Кузнецову Олену Анатоліївну.

Посада: головний спеціаліст відділу розвитку житлового фонду управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визначено Вакуленко Ольгу Юріївну, 1969 року народження, освіта вища, у 1993 році закінчила Харківський інженерно-будівельний інститут, отримала кваліфікацію інженера-будівельника за спеціальністю промислове та цивільне будівництво, у 2016 році закінчила Харківський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», отримала кваліфікацію спеціаліста з банківської справи за спеціальністю банківська справа. З вересня 2008 року по січень 2018 року працювала провідним інженером управління Національного банку України м. Суми.

Посада: головний спеціаліст відділу фінансів виробничої сфери департаменту фінансів, економіки та інвестицій
Документи подано 2 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Павленко Олену Віталіївну, 1969 року народження, освіта: повна вища, у 2006 році закінчила Сумський національний аграрний університет, спеціальність – «Менеджмент організацій», кваліфікація – спеціаліст з менеджменту. З липня 2002 року по березень 2018 року працювала заступником начальника – начальником підвідділу, заступником начальника управління – начальником відділу, начальником відділу Пенсійного фонду України в Сумській області.

Посада: головний спеціаліст сектору зведеного бюджету департаменту фінансів, економіки та інвестицій
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Нікітіну Тетяну Миколаївну, 1984 року народження, освіта: повна вища, у 2006 році закінчила Сумський національний аграрний університет, за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію економіста – фінансиста. З березня 2013 року по квітень 2018 року працювала головним бухгалтером КП «Інфосервіс» Сумської міської ради.

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення
Документи подано 1 кандидатом. Переможця не визначено.

Посада: провідний спеціаліст відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення (тимчасово)
Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: провідний спеціаліст відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення
Документи подано 1 кандидатом.
Переможця визначено Рикалову Катерину Миколаївну, 1986 року народження, освіта повна вища, в 2008 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію економіста. З вересня 2017 року по теперішній час працювала старшим інспектором відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги, департамент соціального захисту населення.

Посада: спеціаліст І категорії відділу прийняття рішень управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення (тимчасово)
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем визнано Руденко Аліну Андріївну, 1991 року народження, освіта повна вища, в 2013 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка за спеціальністю «Хімія» та здобула кваліфікацію хіміка, викладача хімії. З грудня 2017 по травень 2018 року працювала лаборантом хімічного аналізу відділу контролю якості ТОВ «Кусум Фарм».

Посада: спеціаліст І категорії відділу з питань надання соціальних послуг управління у справах інвалідів, людей похилого віку департаменту соціального захисту населення
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем визнано Соловйову Аллу Олексіївну, 1981 року народження, освіта повна вища, в 2003 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію економіста. З вересня 2013 року по червень 2014 року перебувала на обліку у Сумському міському центрі зайнятості.

Посада: головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності департаменту соціального захисту населення (тимчасово)
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем визнано Князь Тетяну Сергіївну, 1982 року народження, освіта повна вища, в 2004 році закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію економіста. З березня 2018 по теперішній час працювала виконуючою повноваження головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності департамент соціального захисту населення.

Посада: головний спеціаліст відділу звернень громадян управління документообігу та публічної інформації департаменту комунікацій та інформаційної політики
Документи подано 5 кандидатами.
Переможцем визнано Привал Надію Григорівну, 1987 року народження, освіта вища: у 2009 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Соціальна педагогіка» та здобула кваліфікацію соціального педагога, практичного психолога у закладах освіти. З листопада 2017 року – по теперішній час працювала фахівецем із соціальної роботи Сумського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
До кадрового резерву рекомендовано Сердюк Світлану Григорівну, Басову Віталію Леонідівну, Почкун Ельвіру Олегівну.

Посада: головний спеціаліст-юрисконсульт управління державного архітектурно-будівельного контролю
Документи подано 2 кандидатами.
Переможцем визнано Антонець Наталію Сергіївну, 1996 року народження, освіта неповна вища, у 2017 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство» та отримала кваліфікацію «Бакалавр права». З 2017 року студентка 1 курсу Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю «Право» для здобуття ступеня вищої освіти «магістр». З вересня 2017 року по березень 2018 року працювала оператором комп’ютерного набору 1 категорії відділу служби «102» управління організаційно-аналітичного та оперативного реагування Головного управління Національної поліції в Сумській області.

Посада: головний спеціаліст відділу здійснення заходів державного архітектурно – будівельного контролю управління державного архітектурно – будівельного контролю
Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу дозвільних та реєстраційних процедур управління державного архітектурно-будівельного контролю
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем визнано Могиленко Аліну Ігорівну, 1994 року народження, освіта вища, у 2016 році закінчила Харківський національний університет будівництва та архітектури за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво» та отримала кваліфікацію спеціаліст з промислового і цивільного будівництва. З червня 2017 року по теперішній час працювала інженером з проектно – кошторисних робіт ТОВ «СПЕЦТЕХСТРОЙ».

Посада: головний спеціаліст-юрисконсульт служби у справах дітей
Документи подано 1 кандидатом.
Переможцем визнано Антипенка Богдана Вікторовича, 1994 року народження, освіта вища, у 2018 році закінчив Сумський національний університет та здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти «магістр», спеціальність право, освітня програма «правознавство». Трудовий стаж відсутній.

Посада: головний спеціаліст відділу з питань праці управління з питань праці
Документи подано 2 кандидатами. Переможця не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу «Проектний офіс»
Документи подав 1 кандидат.
Переможцем конкурсу визнано Терещенко Юлію Анатоліївну (1994 року народження, освіта: вища, у 2016 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка і здобула ступінь бакалавра за спеціальністю Філологія та здобула кваліфікацію вчителя української мови та літератури. У 2018 році закінчила Сумський державний університет здобула кваліфікацію «Магістр», спеціальність «Менеджмент», освітня програма «Управління проектами»).

Посада: заступник директора департаменту інфраструктури міста
Документи подано 2 кандидатами.
Переможця конкурсу не визначено.

Посада: начальник управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста
Документи подано 1 кандидатом.
Переможця конкурсу не визначено.

Посада: начальник управління експлуатації та благоустрою департаменту інфраструктури міста
Документи подано 5 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Власенко Тетяну Василівну (1980 року народження, освіта вища, у 2002р. закінчила Сумський національний аграрний університет, за спеціальністю промислове та цивільне будівництво та отримала кваліфікацію – інженер-будівельник. З травня 2016 р. працювала начальником відділу експлуатації житлового фонду управління житлового господарства департаменту інфраструктури міста).
До кадрового резерву рекомендовано Кононенка Владислава Володимировича.

Посада: головний спеціаліст - юрисконсульт відділу юридичного та кадрового забезпечення департаменту інфраструктури міста.
Документи подано 7 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Прокопенко Анну Миколаївну (1988 року народження, освіта вища, у 2010р. закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ (Сумська філія), отримала кваліфікацію бакалавр за спеціальністю правознавство, у 2011р. закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ (Сумська філія), отримала кваліфікацію спеціаліст за спеціальністю правознавство. З грудня 2012 по січень 2014р. працювала головним спеціалістом-юрисконсультом головного управління праці та соціального захисту населення Сумської ОДА).
До кадрового резерву рекомендовано Міхно Валентину Олександрівну.

Посада: начальник відділу планування та управління комунальним господарством департаменту інфраструктури міста
Документи подано 1 кандидатом.
Переможця конкурсу не визначено.

Посада: головний спеціаліст відділу планування та управління комунальним господарством департаменту інфраструктури міста
Документи подано 6 кандидатами.
Переможцем конкурсу визнано Недбаєву Ірину Станіславівну (1975 року народження, освіта вища, у 1998 році закінчила Українську академію банківської справи м. Суми, отримала кваліфікацію бакалавра за спеціальністю економіка, фінанси і кредит, у 1999 закінчила Українську академію банківської справи м. Суми, отримала кваліфікацію економіста банківської справи за спеціальністю економіка і підприємництво. З вересня 1999 року по теперішній час – начальник бюро у планово-економічному управлінні ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» (з 01.09.2015 перейменовано на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»).

Головний спеціаліст відділу ремонту житлового фонду управління житлового господарства департаменту інфраструктури міста
Документи подано одним кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Єременка Віталія Вікторовича.

Головний спеціаліст відділу генерального плану та архітектурного планування управління архітектури та містобудування
Документи подано одним кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Кругляк Олександру Сергіївну.

Головний спеціаліст служби у справах дітей (2 посади)
Документи подано двома кандидатами.
Переможцями конкурсу визнано: Сущенка Вадима Володимировича та Панок Ольгу Анатоліївну.

Спеціаліст І категорії служби у справах дітей
Документи подано одним кандидатом.
Переможцем конкурсу визнано Шерстюк Оксану Владиславівну.

Головний спеціаліст - юрисконсульт служби у справах дітей
Документи подано трьома кандидатами.
Переможця конкурсу не визначено.

1. Права депутата місцевої ради у раді та її органах.
2. Участь депутата в сесіях місцевої ради та засіданнях її органів.
3. Депутатське звернення.
4. Депутатський запит і депутатське запитання. Порядок розгляду депутатського запиту.
5. Помічники-консультанти депутата місцевої ради.
6. Сесія ради.
7. Постійні комісії ради.
8. Тимчасові контрольні комісії ради.
9. Депутат ради.
10. Секретар міської ради.
 1. Кошторис бюджетних установ.
 2. Поняття бухгалтерських рахунків в обліку, їх види.
 3. Первинні документи, їх значення та вимоги щодо оформлення.
 4. Завдання та функції бухгалтерії бюджетних установ.
 5. Поняття оплати праці, структура фонду оплати праці.
 6. Зміст, завдання, обов’язковість проведення інвентаризації в бюджетних установах.
 7. Облік грошових коштів в касі.
 8. Дебіторська та кредиторська заборгованість, вимоги щодо її обліку.
 9. Облік: його суть і основи організації.
 10. Бухгалтерський баланс, його характеристика.
 11. Форми бухгалтерського обліку.
 12. Відповідальність працівників бухгалтерії.
 13. Суть та принципи бюджетного фінансування.
 14. Застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі.
 15. Казначейське обслуговування за видаткам.
1. Відзнаки Сумської міської ради та міського голови.
2. Підготовка і проведення апаратних нарад при міському голові.
3. Порядок роботи з нагородними документами.
4. Порядок підготовки і прийняття рішень виконавчого комітету міської ради.
5. Порядок оформлення особових карток форми П-2ДС.
6. Порядок ведення трудових книжок.
7. Порядок надання відпусток посадовим особам місцевого самоврядування.
8. Порядок встановлення надбавок за вислугу років посадовим особам місцевого самоврядування.
9. Порядок проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади».
10. Види відпусток.
11. Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
12. Проведення службового розслідування в органах місцевого самоврядування.
13. Посадова інструкція. Основні вимоги до її складання.
14. Виконавчий комітет, порядок створення, повноваження.
15. Підготовка і проведення нарад, семінарів та інших заходів Сумської міської ради.
16. Планування роботи виконавчих органів. 
1. Строки виконання розпорядчих документів.
2. Документи, які не підлягають контролю.
3. Порядок візування проектів рішень виконавчого комітету.
4. Обов’язкові реквізити документів.
5. Бланки документів.
6. Порядок проставлення грифа затверджено.
7. Процес підготовки рішення виконавчого комітету.
8. Види розпоряджень міського голови.
9. Термін подання завізованих проектів рішень до відділу протокольної роботи та контролю.
10. Терміни зберігання розпорядчих документів виконавчого комітету та розпоряджень міського голови.
11. З якого моменту набирають чинності рішення виконавчого комітету та розпорядження міського голови.
12. Зняття з контролю доручень міського голови.
13. Строки виконання розпорядчих документів.
14. Термін оприлюднення рішень виконавчого комітету.
15. Ведення, оформлення, облік і зберігання протоколів засідання виконавчого комітету.
1. Дати визначення таких термінів: бюджет, бюджети місцевого самоврядування, дефіцит, профіцит бюджету, міжбюджетні трансферти, субвенції.
2. Чи можуть місцеві бюджети прийматися з дефіцитом?
3. Надати перелік джерел надходжень до бюджету розвитку.
4. В якому обсязі може плануватися резервний фонд бюджету, та яким органом приймається рішення про виділення з нього коштів?
5. Дати визначення поняття захищені статті видатків бюджету. Яким документом визначається перелік захищених статей видатків? Надати перелік захищених статей видатків Державного бюджету України за економічною структурою видатків.
6. В яких випадках можливе прийняття рішення про збільшення (зменшення) обсягу доходної частини загального фонду міського бюджету?
7. Надати перелік бюджетоутворюючих джерел надходжень загального фонду по бюджету м. Суми.
8. Що належить до місцевих податків?
9. Дайте визначення поняттю «регуляторний акт».
10. Законодавче підґрунтя розроблення програм соціально-економічного розвитку міста.
11. До виключної компетенції якого органу належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування?
12. Яким нормативним документом визначені види робіт з благоустрою населених пунктів?
13. Яким нормативним документом визначені види діяльності, що належать до природоохоронних заходів?
14. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері охорони навколишнього середовища.
15. Яким нормативним документом затверджений перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд?
16. Кошторис бюджетних установ.
17. Порядок реєстрації бюджетних та фінансових зобов’язань в органах державної казначейської служби.
18. Дати визначення таких понять: енергозбереження, енергозберігаюча політика, енергетичний аудит, менеджмент з енергозбереження, паливно-енергетичні ресурси.
19. Вказати з якою метою проводиться енергетичний аудит.
20. В якому році був укладений Меморандум про співпрацю між містами Суми (Україна) і містом Банська Бистриця (Словацька Республіка).
21. Якою відзнакою Рада Європи нагородила місто Суми в 2016 році?
1. Суб’єкти права власності у багатоквартирному будинку.
2. Організація діяльності органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів в галузі поховання.
3. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами.
4. Порядок надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення.
5. Що включає в себе поточний ремонт будинку.
6. Сформулюйте поняття «Будинковий комітет».
7. Тариф на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
8. Що визначає Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».
9. Форми управління багатоквартирним будинком.
10. Дати визначення поняттю «орган самоорганізації населення».
11. Що таке комунальні послуги?
12. Хто є власником будинку, споруди, житлового комплексу чи комплексу будинків?
13. Які процедури закупівлі є відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі».
14. Що таке прибудинкова територія? Дати визначення.
15. Яким нормативним документом впорядковано перелік послуг з утримання будинків і прибудинкових територій.

Управління документообігу та публічної інформації

1. Що таке електронна петиція? Порядок її розгляду.
2. Порядок прийняття електронного звернення.
3. Які є види звернень громадян за джерелом їх надходження?
4. Чим відрізняється звернення громадян від запиту на публічну інформацію?
5. Яким способом забезпечується доступ до публічної інформації?
6. Строк розгляду запитів на інформацію?
7. В яких випадках відмовляється запитувачу в задоволенні запиту на публічну інформацію?
8. Вимоги до оформлення запитів на інформацію.
9. Ким здійснюється контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації?
10. Що таке резолюція і що вона повинна містити?

Управління комунікацій та інформаційного забезпечення

1. Визначення терміну «Інформація».
2. Суб’єкти та об’єкти інформації.
3. Право на інформацію.
4. Акредитація журналістів і правила її проведення.
5. Основні завдання прес-служби.
6. Що таке брифінг? Його особливості.
7. Що таке прес-конференція? Її особливості.
8. Визначення поняття «прес-тур».
9. Форми підготовки та оприлюднення інформації.
10. Інструменти взаємодії прес-служби з громадськістю.
11. Основні принципи інформаційних відносин.
12. Неприпустимість зловживання правом на інформацію.
13. Міста-побратими, міста партнери м. Суми.
14. Дайте визначення поняттю «політична партія» та назвіть основне завдання політичної партії.
15. Дайте визначення поняттю «громадське об’єднання» та назвіть його основні організаційно-правові форми.
16. Дайте визначення поняттю «релігійна організація».
17. Як здійснюється реалізація права громадян на мирні зібрання, мітинги, демонстрації та інші масові заходи?
18. Дайте визначення поняття «дипломатичне представництво».
19. Окресліть основні засади зовнішньої політики України.
20. Основні документи, необхідні для відкриття Шенгенської візи.
21. Які установи видають Шенгенські візи? На який термін вони розраховані?

Управління майна
1. Покупці об’єктів приватизації.
2. Хто не може бути покупцем об’єктів приватизації.
3. Способи малої приватизації.
4. Сфера застосування Закону України «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності».
5. Об'єкти передачі відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності».
6. Право комунальної власності.
7. Дати визначення поняття «оренда». Органи що здійснюють державну політику у сфері оренди державного та комунального майна.
8. Істотні умови договору оренди.
9. Порядок укладення договору оренди нерухомого комунального
майна.

Управління земельних відносин
1. Категорії земель.
2. Підстави набуття права на землю із земель державної та комунальної власності.
3. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.
4. Зміст права власності на землю.
5. Умови договору оренди землі.
6. Порядок укладення договору оренди землі.

Управління промисловості та підприємництва
1. Мета і принципи державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні.
2. Основні напрями державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні.
3. Органи, що забезпечують розвиток малого і середнього підприємництва.
4. Умови надання державної підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва.
5. Обмеження щодо надання державної підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва.
6. Види державної підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва та об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва.

Сектор організаційного забезпечення
1. Термін виконання основних документів.
2. Документи, які не підлягають реєстрації.
3. Депутатське звернення. Депутатський запит. Чим відрізняються? Терміни виконання.
4. Відмітка про засвідчення копій документів.
5. Бланки документів.
6. Формування справ в установі.

1. Власні та делеговані повноваження управління архітектури та містобудування.
2. Функції управління архітектури та містобудування.
3. Визначення поняття «містобудівна діяльність» та «архітектурна діяльність».
4. Уповноважені органи містобудування та архітектури.
5. Головні архітектори.
6. Планування і забудова територій.
7. Генеральний план населеного пункту.
8. План зонування території.
9. Детальний план території.
10. Архітектурно-містобудівні ради.
11. Містобудівний кадастр.
12. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки.
13. Вихідні дані. Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
14. Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності. Порядок їх розміщення.
15. Визначення поняття «зовнішня реклама». Порядок отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
1. Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ.
2. Предметна та територіальна підсудність адміністративних справ.
3. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви та відмова у відкритті провадження в адміністративній справі.
4. Права та обов’язки сторін, які беруть участь у адміністративній справі.
5. Порядок і строки апеляційного оскарження в адміністративних справах. Вимоги до апеляційної скарги.
6. Порядок і строки касаційного оскарження в адміністративних справах. Вимоги до касаційної скарги.
7. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви та відмова у відкритті провадження в адміністративній справі.
8. Цивільна юрисдикція. Процесуальні строки.
9. Підстави та види забезпечення позову у цивільній справі.
10. Підстави зупинення та закриття провадження у цивільній справі.
11. Строки апеляційного оскарження. Форма і зміст апеляційної скарги у цивільному судочинстві.
12. Підвідомчість справ господарським судам. Підсудність справ.
13. Сторони в судовому процесі в господарських справах. Їх права та обов’язки.
14. Процесуальні строки в господарському судочинстві, їх встановлення та обчислення. Зупинення, відновлення та продовження процесуальних строків.
15. Особи, які мають право на апеляційне оскарження у господарських справах. Форма і зміст апеляційної скарги, строк її подання. 
1. Завдання на проектування.
2. Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.
3. Технічні умови.
4. Перелік документів, необхідних для отримання містобудівних умов та обмежень.
5. Право на виконання будівельних робіт.
6. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
7. Експертиза проектної документації
8. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.
9. Склад кошторисної документації до проекту, порядок їх розробки.
10. Методи обчислення кошторисної документації.
11. Порядок здійснення технічного нагляду за будівництвом.
12. Права особи, що здійснює технічний нагляд за будівництвом об’єкта.
13. Порядок здійснення авторського нагляду за будівництвом.
14. Основні функції управління капітального будівництва та дорожнього господарства.
15. Визначити поняття «містобудівні умови», «обмеження забудови земельної ділянки» та порядок їх надання замовникам будівництва.
16. Назвати основні вихідні дані на проектування. Яким законодавчим актом регулюються. 
1. Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
2. Першочергове та позачергове надання житла.
3. Надання житлових приміщень.
4. Облік громадян, бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу.
5. Організація житлово-будівельних кооперативів.
6. Прийом громадян в члени житлово-будівельного кооперативу.
7. Об’єкти приватизації.
8. Організація проведення приватизації та оформлення права власності.
9. Порядок передачі квартир у власність громадянам.
10. Визнання наймачем житлового приміщення.
11. Обмін житлових приміщень.
12. Бронювання житлових приміщень.
13. Підстави для визначення громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
14. Збереження житлового приміщення за тимчасово відсутніми громадянами.
15. Відповідальність за порушення житлового законодавства.
1. Якими розпорядчими документами керується посадова особа – спеціаліст відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів в своїй роботі?
2. Які нормативні документи регламентують роботу підприємств сфери торгівлі, ресторанного господарства та побуту.
3. Назвати власні (самоврядні) та делеговані повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування.
4. Яким нормативним документом регламентується порядок встановлення за погодженням з власником режиму роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування, незалежно від форм власності на території м. Суми?
5. Яким підприємствам на території міста Суми встановлюється цілодобовий режим роботи і відповідно до якого розпорядчого документа.
6. Яким розпорядчим документом передбачена наявність «Куточку покупця» в об’єкті торгівлі? Яка інформація в ньому розміщується?
7. Кому заборонена реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів відповідно до Правил роздрібного продажу алкогольних напоїв? Яка відповідальність настає за порушення Правил роздрібного продажу алкогольних напоїв?
8. Як зазначається інформація про ціну товару в роздрібній торговій мережі?
9. За яких умов суб’єкт господарювання може здійснювати торговельну діяльність?
10. Які групи товарів заборонені для реалізації на ринках міста Суми?
11. Періодичність повірки ваговимірювальних приладів в магазинах і на лотках, передбаченої законодавством? Чи дозволені до використання на ринках побутові ваговимірювальні прилади?
12. Які права має споживач під час придбання, замовлення або використання продукції?
13. Продаж яких продовольчих товарів забороняється відповідно до ЗУ «Про захист прав споживачів?»
14. Які права має споживач у разі придбання ним товару неналежної якості відповідно до ЗУ «Про захист прав споживачів»?
15. Які права має споживач при придбанні товару належної якості»?
1. Право громадян України на освіту.
2. Державна політика в галузі освіти. Органи управління освітою.
3. Основні принципи освіти.
4. Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі освіти.
5. Структура управління освіти і науки Сумської міської ради.
6. Позашкільна освіта. Позашкільні навчальні заклади.
7. Здобуття повної загальної середньої освіти
8. Загальна середня освіта.
9. Завдання загальної середньої освіти.
10. Завдання і функції управління освіти і науки. (Положення про управління освіти і науки Сумської міської ради).
11. Гарантії держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів.
12. Права управління освіти і науки. (Положення про управління освіти і науки Сумської міської ради).
13. Джерела фінансування закладів освіти.
14. Основна ідея нової школи. (Концепція нової української школи)
15. Вісім ключових компонентів формули нової школи. (Концепція нової школи).
Відділ з питань праці
1. Строки виплати заробітної плати.
2. Строки розрахунку при звільненні.
3. Гарантії для працівників, обраних на виборні посади.
4. Повідомлення працівника про розміри оплати праці.
5. Оплата роботи у святкові та неробочі дні.
6. Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати.
7. Мінімальна заробітна плата.
8. Порушення вимог законодавства про працю та охорону праці.
9. Умови визначення розміру мінімальної заробітної плати.
10. Права працівника на оплату праці.
11. Трудовий договір.
12. Укладення трудового договору.
13. Трудові книжки.
14. Обов'язок власника або уповноваженого ним органу проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце.
15. Випробування при прийнятті на роботу.
 
Відділ з охорони праці
1. Законодавство України з охорони праці.
2. Навчання працівників з питань охорони праці у процесі трудової діяльності.
3. Державна політика в галузі охорони праці.
4. Фінансування охорони праці.
5. Вимоги Закону України «Про охорону праці» при укладанні трудового договору.
6. Права працівників на охорону праці під час роботи.
7. Обов’язки працівників щодо виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Відповідальність за їх порушення.
8. Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.
9. Регулювання охорони праці у колективному договорі, угоді.
10. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі охорони праці.
11. Громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці.
12. Служба охорони праці на підприємстві.
13. Обов’язки роботодавця щодо створення належних, здорових і безпечних умов праці та управління охороною праці.
14. Право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці.
15. Медичні огляди працівників певних категорій.

Відділ бухгалтерського обліку та звітності

1. У яких випадках проведення інвентаризації є обов’язковим?
2. Застосування економічної класифікації видатків бюджету.
3. Порядок реєстрації бюджетних зобов’язань.
4. Документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Первинні документи.
5. Документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Облікові регістри.

Відділ державних соціальних інспекторів
1. Повноваження головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора.
2. Завдання та обов’язки головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора.
3. Права головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора.
4. Види соціальної допомоги, які призначаються відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Особи, що мають право на їх призначення.
5. Умови призначення житлової субсидії.

Сектор кадрової роботи та контролю
1. Порядок ведення трудових книжок.
2. Види відпусток.
3. Порядок прийняття та реєстрації звернень громадян.
4. Термін виконання розпорядчих документів.
5. Порядок візування проектів рішень виконавчого комітету.

Управління надання державної соціальної допомоги
1. Види соціальної допомоги, які надаються органами соціального захисту населення.
2. Види соціальної допомоги, які призначаються відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми». Особи, що мають право на їх призначення.
3. Умови призначення житлової субсидії.
4. Умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Визначення розміру державної соціальної допомоги.
5. Призначення соціальних виплат відповідно до /Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам».

Управління грошових виплат, компенсацій та надання пільг

Відділ виплати всіх видів соціальної допомоги
1. За рахунок яких джерел проводиться фінансування допомоги сім’ям з дітьми, компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги, допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу на догляд за ним.
2. З якого періоду припиняється виплата:
- компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги у разі смерті одержувача соціальних послуг.
- Допомоги по догляду за дитиною до 3-х років у разі працевлаштування одержувача допомоги.
3. Види соціальної допомоги, які призначаються відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
4. Види компенсаційних виплат та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
5. Призначення соціальних виплат відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам».

Відділ фінансування соціальних програм та заходів із соціального захисту населення
1. Відповідно до яких нормативних документів здійснюються розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян?
2. Яким категоріям населення міста Суми надаються пільги за рахунок коштів міського бюджету на житлово-комунальні послуги.
3. Соціальні гарантії та додаткові соціальні пільги учасникам антитерористичної операції, які надаються за рахунок коштів міського бюджету.
4. Умови надання пільг за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.
5. Що таке Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Відділ персоніфікованого обліку пільг
1. Що таке Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.
2. Яка інформація включається до Реєстру пільговиків?
3. Перелік основних категорій громадян, які мають право на пільги, без урахуванням доходу сім’ї.
4. Умови надання пільг за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.
5. Соціальні гарантії та додаткові соціальні пільги учасникам антитерористичної операції, які надаються за рахунок коштів міського бюджету.

Управління у справах інвалідів, людей похилого віку та надання соціальних послуг

Відділ соціальної політики інвалідів, ветеранів війни та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
1. Перелік документів необхідних для отримання посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
2. На підставі якого документу видається посвідчення інваліда війни?
3. Умови призначення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
4. Періодичність надання путівок на санаторно-курортне лікування пільговим категоріям населення.
5. Порядок забезпечення технічними засобами реабілітації.

Відділ з питань надання соціальних послуг
1. Хто має право на отримання послуги з психологічної реабілітації.
2. Умови призначення учасникам антитерористичної операції грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.
3. Перелік документів необхідних для отримання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам.
4. Хто має право на отримання путівок на санаторно-курортне лікування?
5. Технічні та інші засоби реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю.

Управління соціально-трудових відносин

1. Строки виплати заробітної плати. Адміністративна та кримінальна відповідальність за їх порушення.
2. Порядок проведення атестацiї робочих мiсць за умовами працi. Основні нормативні документи, які при цьому використовуються.
3. Якими нормативними актами обумовлено необхідність укладання та реєстрації колективного договору на підприємствах, в установах та організаціях.
4. Порядок встановлення опіки (піклування) над повнолітньою особою. Основні нормативні документи.
5. Підстави для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Відділ контролю за призначенням і виплатою пенсій
1. Умови призначення пенсії за віком.
2. Кому встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною?
3. Основні напрямки реалізації державної політики з питань сім’ї.
4. Багатодітна сім'я. Основні нормативні документи.
5. Підстави для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Відділ програмно-технічного забезпечення
1. Призначення програмного комплексу «АСОПД\КОМТЕХ».
2. Призначення програмного комплексу «НАШ ДІМ».
3. Як в середовищі Windows додати новий принтер.
4. Чим відрізняється сервер ПК від ПК користувача
5. Як в середовищі запускається «Диспетчер задач» та для чого він використовується?

1. Перелік речових прав та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації.
2. Перелік осіб, що звільняються від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію права на нерухоме майно.
3. Підстава для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичного особи, та фізичних осіб-підприємців.
4. Перелік документів, що подаються заявником для державної реєстрації символіки.
5. Визначення та вимоги до інформаційних та технологічних карток адміністративної послуги.
6. Поняття та ознаки адміністративної послуги.
7. Завдання та права адміністратора.
8. Вимоги до приміщення в якому розміщується ЦНАП.
9. Вимоги щодо якості надання адміністративних послуг.
10. Строки надання адміністративних послуг.
11. Плата за надання адміністративних послуг (адміністративний збір).
12. Визначення поняття «Адміністратор».
13. Надання супутніх послуг.
14. Порядок надання адміністративних послуг.
15. Відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері надання адміністративних послуг. 
1. Які відносини регулюються Бюджетним кодексом України?
2. Що таке кошторис? (Бюджетний кодекс України).
3. Що таке місцеві бюджети?
4. Що таке розпис бюджету?
5. Хто розпорядник бюджетних коштів?
6. Із чого складається бюджетна система України?
7. Що таке місцевий бюджет?
8. Що таке бюджет місцевого самоврядування?
9. Із чого складається місцевий бюджет?
10. Хто розробляє проект закону про державний бюджет?
11. Де відбувається розгляд та затвердження державного бюджету?
12. Які документи потрібні для списання комп’ютерної техніки?
13. Які основні нормативно-правові акти, якими керуються установи при списанні майна?
14. На основі чого сторони можуть визначити зміст договору? (Господарський кодекс України).
15. Коли вважається укладений господарський договір?
 
Сектор з питань забезпечення роботи адміністративної комісії
1. Поняття адміністративного правопорушення.
2. Види адміністративного правопорушення.
3. Мета адміністративного стягнення.
4. Які види адміністративних стягнень можуть застосовуватись як основні, а які як додаткові адміністративні стягнення.
5. Заходи адміністративного впливу, які можуть застосовуватись до неповнолітніх.
6. Можливість звільнення від адміністративної відповідальності.
7. Поняття адміністративного штрафу.
8. Загальні правила, що мають враховуватись при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення.
9. Накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень.
10. Органи (посадові особи) уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення.
11. Порядок утворення адміністративної комісії, як колегіального органу, що уповноважений розглядати справи про адміністративне правопорушення.
12. Завдання проводження у справах про адміністративні правопорушення.
13. Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
14. Строки розгляду справ про адміністративні правопорушення.
15. Строк розгляду скарги і протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення. 
1. Призначення благоустрою населених пунктів.
2. Межі благоустрою та озеленення прилеглих територій (в тому числі прилеглий до залізничних колій, зупинок громадського транспорту, котелень, теплових пунктів, гаражів, підземних пішохідних переходів).
3. Система благоустрою населених пунктів.
4. Відповідальність за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів.
5. Громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів.
6. Об’єкти благоустрою населених пунктів.
7. Правила благоустрою території населеного пункту.
8. Утримання об’єктів благоустрою населених пунктів.
9. Права та обов’язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів.
10. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою населених пунктів.
11. Відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою.
12. Елементи благоустрою.
13. Дозвіл на порушення об’єктів благоустрою.
14. Права та обов’язки підприємств, установ та організацій у сфері благоустрою населених пунктів.
15. Самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів. 
1. Організація пасажирських перевезень органами місцевого самоврядування.
2. Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, із органами місцевого самоврядування.
3. Розробка, затвердження та виконання міських програм розвитку транспорту.
4. Тарифна політика у сфері міського автомобільного транспорту.
5. Тарифна політика у сфері міського електричного транспорту.
6. Повноваження відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг.
7. Проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
8. Затвердження маршрутів міського пасажирського транспорту.
9. Надання послуг пасажирського автомобільного транспорту: права та обов’язки учасників транспортного процесу.
10. Взаємовідносини перевізників і пасажирів під час надання послуг міського електричного транспорту.
11. Перевезення пасажирів залежно від режиму організації.
12. Режими руху міського автомобільного транспорту.
13. Пільгове перевезення пасажирів автомобільним транспортом.
14. Визначення на конкурсних засадах підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу.
15. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері зв’язку.
1. Власні повноваження органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я.
2. Делеговані повноваження органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я.
3. Дайте визначення поняттю «охорона здоров’я», назвіть основні принципи охорони здоров’я в Україні.
4. Що таке медична допомога.
5. Назвіть види медичної допомоги, на безоплатне отримання яких у державних та комунальних закладах охорони здоров’я має право кожен громадянин.
6. Назвіть обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я.
7. Назвіть складові системи стандартів у сфері охорони здоров’я.
8. Назвіть галузеві стандарти у сфері охорони здоров’я.
9. Сформулюйте поняття «стандарт медичної допомоги (медичний стандарт)».
10. Дайте визначення поняття «клінічний протокол», його основні характерні ознаки.
11. Табель матеріально-технічного оснащення.
12. Дайте визначення поняття «лікарський формуляр», його основні завдання.
13. Назвіть джерела фінансування галузі «Охорона здоров’я».
14. Дайте визначення поняття «лікуючий лікар».
15. Дайте визначення поняття «Заклад охорони здоров’я». 
1. Власні повноваження відділу у справах молоді та спорту.
2. Делеговані повноваження відділу у справах молоді та спорту.
3. Завдання та функції відділу у справах молоді та спорту.
4. Права відділу у справах молоді та спорту.
5. Надати визначення поняттю «фізична культура та спорт».
6. Спортивні звання та спортивні розряди, ранг змагань.
7. Офіційний документ на проведення спортивних змагань?
8. Надати визначення поняттю «молодіжна політика».
9. Напрямки молодіжної політики.
10. Хто є суб'єктами молодіжної політики.
11. Студентське самоврядування у вищих навчальних закладах.
12. Що таке інститут громадянського суспільства.
13. Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, його функції.
14. Перелік пільгових категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
1. Визначення термінів «культура», «культурний простір України», «культурно-мистецька громадськість», «культурно-мистецька освіта», «мистецьке аматорство», «нематеріальна культурна спадщина», «об’єкти культурного призначення», «діяльність у сфері культури, культурна діяльність», «професійний творчий працівник».
2. Законодавство України про культуру.
3. Види і суб’єкти діяльності у сфері культури.
4. Визначення терміну «базова мережа закладів культури». Рівні та переліки базової мережі закладів культури.
5. Основні засади державної політики у сфері культури.
6. Мова у сфері культури.
7. Обов’язки у сфері культури.
8. Співпраця державних органів та культурно-мистецької громадськості.
9. Право на утворення закладів культури.
10. Основні завдання та функції відділу культури та туризму.
11. Підпорядкованість та структура відділу культури та туризму.
12. Законодавчі акти, якими керується в своїй діяльності відділ культури та туризму.
13. Завдання та обов’язки начальника відділу культури та туризму.
14. Найбільш значні культурно-мистецькі події міста.
15. Гімн міста Суми. Рік створення та автори.
1. Якими законодавчими актами регламентується діяльність відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи.
2. Які повноваження відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачені у відділі?
3. Основні завдання відділу.
4. З якими правоохоронними органами та установами міста Суми взаємодіє відділ з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи на території міста.
5. Яким законом України регламентується служба громадян України в лавах Збройних Сил України? Назвіть призовний вік громадян України на строкову військову службу.
6. Яка правова основа мобілізаційної підготовки та мобілізації?
7. Назвіть делеговані повноваження відділу в галузі оборонної роботи.
8. Яка правова основа діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону?
9. Що таке адміністративне правопорушення?
10. Якими законодавчими актами регламентується діяльність спостережної комісії при виконавчому комітеті Сумської міської ради?
11. Основні завдання спостережної комісії.
12. Хто може входити до складу спостережної комісії?
13. Хто не може бути членом спостережної комісії?
14. Що відноситься до виключної компетенції міських рад в частині взаємодії з місцевою прокуратурою та підрозділами Національної поліції України?
15. Назвіть власні повноваження виконавчих органів міської ради щодо забезпечення законності та правопорядку (в частині місцевої міліції? 
1. Відносини, що регулюються Кодексом цивільного захисту України.
2. Що таке аварійно-рятувальне формування?
3. Що таке аварія?
4. Дайте визначення поняттю «евакуація».
5. Катастрофа. Дайте визначення.
6. Що таке надзвичайна ситуація?
7. Розкрийте поняття «небезпечна подія».
8. Дайте визначення поняттю «об’єкт підвищеної небезпеки».
9. Які дії передбачає оповіщення?
10. Що таке «реагування на надзвичайні ситуації та ліквідація їх наслідків».
11. Розкрийте поняття «стихійне лихо».
12. Техногенна безпека.
13. Що таке «цивільний захист»?
14. Назвіть види надзвичайних ситуацій.
15. Рівні видів надзвичайних ситуацій. 
1. Повноваження органів виконавчої влади сільських, селищних, міських рад в галузі архівної справи.
2. Формування Національного архівного фонду відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи».
3. Експертиза цінності документів. Критерії, що застосовуються під час визначення цінності документів.
4. Організація експертизи цінності документів в установі.
5. Система архівних установ України.
6. Архівні установи органів місцевого самоврядування.
7. Законодавчі та нормативно-правові акти, якими регулюється діяльність архівних підрозділів.
8. Відповідальність за порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.
9. Види запитів, які виконуються в архіві.
10. Вимоги до архівних споруд і приміщень.
11. Забезпечення протипожежного режиму у сховищах архіву.
12. Забезпечення температурно-вологісного та світлового режиму у сховищах архіву.
13. Довідковий апарат архіву.
14. Номенклатура справ та вимоги до її складання.
15. Порядок приймання документів до архіву від ліквідованих підприємств. Вимоги до оформлення документів з особового складу. 
1. Визначення поняття «Державний реєстр виборців», основні завдання Реєстру.
2. Основні засади ведення Реєстру.
3. Ідентифікаційні персональні дані виборця.
4. Персональні дані, які визначають місце та умови голосування виборця.
5. Службові персональні дані Реєстру.
6. Виборча адреса виборця.
7. Органи Державного реєстру виборців.
8. Функції розпорядника державного реєстру виборців.
9. Функції органів ведення Державного реєстру виборців.
10. Функції органів адміністрування Державного реєстру виборців.
11. Відносини виборців з Реєстром.
12. Цілі використання персональних даних Реєстру.
13. Порушення, за які несуть відповідальність посадові та службові особи органів Реєстру.
14. Органи, заклади, установи, що подають відомості про виборців для здійснення періодичного поновлення персональних даних Реєстру.
15. Уточнення персональних даних Реєстру. 
1. Які основні функції та повноваження відділу «Служба 15-80»?
2. Які права мають працівники відділу «Служба 15-80»?
3. Які обов’язки покладені на відповідальних чергових?
4. Що потрібно знати черговому, заступаючи на чергування?
5. Який порядок прийняття та розгляду скарги, звернення, пропозиції громадян?
6. Які права надаються відповідальному черговому?
7. Що забороняється відповідальному черговому?
8. Кому підпорядковується відповідальний черговий?
9. Які обов’язки покладені на провідного спеціаліста?
10. Які обов’язки покладені на головного спеціаліста?
11. Які дії передбачає інструкція чергового «Служби 15-80» на випадок аварій, катастроф чи стихійного лиха на території м. Суми?
12. Якими законами та нормативними документами в своїй діяльності керуються працівники відділу?
13. Які підприємства в місті забезпечують його життєдіяльність?
14. Які дії передбачає інструкція чергового «Служби 15-80» по доведенню сигналів оповіщення від чергової частини СМВ УМВСУ в Сумській області на випадок введення в Україні надзвичайного стану?
15. Кому підпорядковується відділ «Служба 15-80» та до якої відповідальності можуть бути притягнуті працівники відділу?
1. Якими законами, іншими нормативними документами керується у своїй роботі служба у справах дітей?
2. Основні завдання служби у справах дітей.
3. На які органи, служби, установи покладено здійснення соціального захисту дітей і профілактики серед них правопорушень?
4. З якими суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю взаємодіють служби у справах дітей?
5. Обов’язки опікунів/піклувальників.
6. Дати визначення поняття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
7. Пріоритетні форми влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
8. Які документи повинна подати особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.
9. Підстави припинення опіки (піклування).
10. Підстави набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
11. Порядок вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї.
12. Підстави позбавлення батьківських прав.
13. Порядок звернення громадян України до служби у справах дітей для взяття на облік кандидатів в усиновлювачі.
14. Яка інформація надається кандидатам в усиновлювачі про дитину, яка може бути усиновленою?
15. Порядок вирішення спору між батьками щодо визначення місця проживання дитини.
1. Порівняння стандартів безпровідного зв'язку WiMAX і Wi-Fi.
2. Протокол DHCP. Принципи роботи.
3. Поняття структурованої кабельної системи. Завдання, застосування, склад системи.
4. Поняття комп’ютерної шини. Приклади шин. Шина адреси, шина даних, шина керування.
5. Мережевий екран. Функції, типи.
6. Поняття проксі-серверу. Застосування, види.
7. Поняття автентифікації. Механізми, види, способи.
8. Модель OSI.
9. Дайте визначення поняттям: маршрутизатор, комутатор, концентратор та коротко опишіть принцип роботи цих пристроїв.
10. Технологія передачі медіа-даних VoIP
11. Описати POP3, IMAP і SMTP-сервери
12. Файлова система. Типи файлових систем.
13. DNS сервер.
14. В чому різниця між CD+RW та CD- RW або DVD+RW та DVD-RW. В чому різниця між + та - .
15. Архітектура ЕОМ.
1. Сфера застосування Закону України «Про публічні закупівлі».
2. Принципи здійснення та планування закупівель.
3. Державне регулювання та контроль у сфері закупівель.
4. Уповноважений орган та орган оскарження.
5. Оприлюднення закупівлі.
6. Тендерний комітет та уповноважені особи.
7. Процедури закупівлі.
8. Кваліфікаційні критерії.
9. Процедура відкритих торгів.
10. Тендерна документація.
11. Розгляд та оцінка тендерних пропозицій.
12. Конкурентний діалог.
13. Переговорна процедура закупівлі.
14. Договір про закупівлю.
15. Відповідальність у сфері публічних закупівель.
1. Завдання управління державного архітектурно-будівельного контролю.
2. Види робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.
3. Порядок організації та проведення позапланових перевірок дотримання містобудівного законодавства.
4. Виконання підготовчих та будівельних робіт. Які документи надають право виконання таких робіт, порядок їх отримання, декларування та повідомлення.
5. Основні види правопорушень у сфері містобудування.
6. Визначення органів, уповноважених розглядати справи про правопорушення у сфері містобудування, та посадових осіб, які мають право накладати штрафи.
7. Перелік підготовчих та будівельних робіт, які можуть здійснюватися за повідомленням та відповідно до декларації.
8. Повноваження органів державного архітектурно-будівельного контролю.
9. Підстави для розгляду справ про правопорушення у сфері містобудування. Порядок накладання та стягнення штрафу.
10. Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
11. Яким документом та яким органом влади визначається право забудови земельної ділянки.
12. Перелік документів, які необхідно надати для отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
13. Визначення поняття самочинного будівництва.
14. Які існують підстави для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт? 
 1. Основні засади надання соціальних послуг.
 2. Види соціальних послуг.
 3. Основні принципи надання соціальних послуг.
 4. Визначення термінів: молодь, неповнолітні, молода сім’я, соціальне становлення молоді.
 5. Соціальний захист дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 6. Розкрийте поняття: соціальний супровід, соціальна профілактика, соціальне інспектування.
 7. Мета та порядок здійснення соціального інспектування сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.
 8. Пріоритетні напрямки роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
 9. Мета та завдання соціального супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.
 10. Обмеження права та соціальні послуги.
 11. Зміст та мета соціального супроводу.
 12. Розкрийте поняття – «прийомна сім’я», «дитячий будинок сімейного типу».
 13. Насильство в сім’ї. Види насильства.
 14. Розкрийте поняття видів насильства.
 15. Попередження насильства в сім’ї.
1. Визначення поняття «проект», «операційна діяльність», «бізнес-процес», «керівник проекту», «спонсор проекту».
2. Опишіть міжнародні стандарти управління проектами (ISO 21500, PMBOK).
3. Визначте стадії життєвого циклу проектів.
4. Опишіть процеси управління змістом.
5. Опишіть процеси управління часом в проектах.
6. Планування ресурсів проекту.
7. Опишіть процеси управління ризиками проекту.
8. Форми організаційної структури проекту.
9. Управління комунікаціями в проекті.
10. Опишіть процеси управління якістю проекту.
11. Завдання та функції управління стратегічного розвикту міста.
12. Управління інтеграцією в проекті.
13. Управління програмою та управління портфелем.
14. Офіс управління проектами.
15. Мета та завдання документування бізнес-процесів. Класифікація бізнес-процесів.
16. Що таке проектна команда? Які відмінності між командами і групами? Основні характеристики проектної команди та фактори, що впливають на її формування.

Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про запобігання корупції", "Про звернення громадян", «Про доступ до публічної інформації»

 

І. Питання на перевірку знання Конституції України

 1. Конституція України. Право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації.
 2. Конституція України. Право на соціальний захист.
 3. Основні риси Української держави за Конституцією України.
 4. Форма правління в Україні.
 5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України.
 6. Найважливіші функції держави.
 7. Основні розділи Конституції України.
 8. Порядок обрання Президента України.
 9. Об'єкти права власності Українського народу.
 10. Обов'язки громадянина України.
 11. Конституція України. Повноваження Президента України.
 12. Конституція України. Вибори. Референдум.
 13. Повноваження Конституційного Суду України.
 14. Види державної влади в Україні, найвищі органи.
 15. Державні символи України.