001.jpg

Відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління архітектури та містобудування Сумської міської ради інформує мешканців міста про розроблення проекту «Детального плану території, обмеженої проспектом Козацьким та забудовою вулиць Січова, Олексіївська, Павла Полуботка (ділянка 1)» та початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у вказаній містобудівній документації.

Пропозиції до зазначеного проекту приймаються управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради за адресою м. Суми, вул. Воскресенська, 8А (телефони для довідок (0542) 700-100, 700-108).

Відповідальним за організацію розгляду пропозицій громадськості до вказаного проекту є начальник управління архітектури та містобудування Сумської міської ради - головний архітектор м. Суми Кривцов Андрій Володимирович.

КОРОТКА ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Проект детального плану розроблений товариством з обмеженою відповідальністю ТОВ «АРХДИЗАЙНСТУДІЯ» на замовлення Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, згідно з договором від 07.03.2017 № 22-17 у відповідності до завдання на розроблення детального плану території, затвердженого начальником управління архітектури та містобудування Сумської міської ради - головним архітектором міста Суми. Фінансування проектних робіт здійснюється за рахунок позабюджетних коштів приватного інвестора.

Вказаний детальний план території є етапом реалізації Генерального плану міста і виконаний на підставі рішення рішенням Сумської міської ради від 28.09.2016 № 1136-МР про розроблення містобудівної документації «Детальний план території по проспекту Козацькому – вулиці Герасима Кондратьєва у м. Суми».

Основна мета проекту детального плану території:

- уточнення положень Генерального плану м. Суми та Плану зонування території м. Суми в частині планувальної структури та функціонального призначення території;

- формування композиційних принципів організації забудови;

- виявлення усіх планувальних обмежень використання цієї території;

- визначення містобудівних умов та обмежень з урахуванням інвестиційних намірів щодо подальшого освоєння території;

- обґрунтування потреб в зміні цільового призначення земельних ділянок.

Склад проекту:

Текстова частина: пояснювальна записка, завдання на проектування, вихідні дані, додатки.

Графічна частина:

- схема розташування території в планувальній структурі населеного пункту б/м;

- план існуючого стану території, поєднаний з опорним планом та схемою планувальних обмежень М 1:1000;

- проектний план, поєднаний з планом червоних ліній, кресленнями поперечних профілів вулиць, схемою організації руху транспорту і пішоходів М 1:1000, М 1:200;

- перспективна модель забудови;

- схема інженерної підготовки території та вертикального планування М 1:2000;

- схема інженерних мереж, споруд і використання підземного простору М 1:2000.

Вимоги до забудови, інженерного обладнання, організації транспорту, пішоходів:

- Визначити функціонально-планувальну організацію території для перспективної забудови, з урахуванням містобудівної ситуації та інвестиційних пропозицій потенційних забудовників;

- Вирішити питання транспортного та соціального обслуговування, інженерного облаштування, благоустрою та озеленення території;

- Врахувати рішення ДПТ в районі старого аеропорту (ділянка 2).

1. Вступ

Проект детального плану визначає обсяги житлового та інших видів будівництва на території, визначеній для проектування, пріоритетність забудови, планувальну структуру та композицію забудови, загальний стан довкілля та фактори, що його формують.

Детальний план території після затвердження повинен стати основним документом, згідно якого має здійснюватись будівництво, благоустрій та інженерне облаштування зазначеної території.

2. Існуюче використання території

Територія детального плану, що розглядається, розташована в південно-західній частині міста. Загальна площа становить 16 га. Територія обмежена балкою зі сходу, ставками рибгоспу з заходу та проспектом Козацьким з півдня.
Після затвердження меж міста в 2015 р. дана територія перейшла із земель Червоненської сільської ради Сумського району до земель м. Суми.

Згідно з вихідними даними на проектування, отримані від державних установ: управління архітектури та містобудування СМР, департаменту забезпечення ресурсних платежів СМР, головного управління Держгеокадастру у Сумській області, головного управління статистики у Сумській області та наявної інформації з публічної кадастрової карти України на території проектування розташовано 128 земельних ділянок, с цільовим призначенням під будівництво і обслуговування житлового будинку, особисте селянське господарство, індивідуальне житлове будівництво, індивідуальне садівництво, приватна власність. Із них під будівництво і обслуговування житлового будинку 40 ділянок, особисте селянське господарство 47 ділянок, індивідуальне житлове будівництво 10 ділянок, індивідуальне садівництво 28 ділянок, приватна власність 3 ділянки. На даний час забудовано приблизно 25% території.

В межах обслуговування даної території R=1500 м (по існуючим автошляхам 2500-2800 м) знаходяться загальноосвітні школи та дошкільні навчальні заклади. Так, в районі вул. Роменської знаходиться Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів та Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок), в районі вул. Герасима Кондратьєва знаходиться школа та дошкільний навчальний заклад. По інформації, наданої комунальними установами, на даний час резервних місць для дітей дошкільного віку немає, для учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів резерв місць складає 541 місце.

Найближчі зупинки громадського транспорту та об'єкти повсякденного обслуговування населення знаходяться на відстані 1000-1200м.

Вздовж території детального плану по просп. Козацькому та частково по території детального плану проходять інженерні мережі: водопровід діаметр 110 мм, електролінія 0,4 кВ, газопровід низького тиску, мережа господарсько-побутових та зливових стоків відсутня.

3. Архітектурно-планувальна організація території

Територія детального плану, що розглядається, розташована в західній частині міста. Загальна площа становить 16 га. Територія обмежена балкою зі сходу, ставками рибгоспу з заходу та проспектом Козацьким з півдня в м. Суми.
Розвиток району, що проектується, передбачається за рахунок організації вулично-дорожньої мережі та садибної забудови.

Поперечні профілі вулиць Січова, Полуботка, Олексіївська, Задунайська та Микитинська мають ширину в «червоних лініях» 15 м, лінії забудови розташовані на відстані 6 м від «червоних ліній», ширина проїзної частини 7 м. Тупикові проїзди мають зменшений профіль з «червоними лініями» 12 м, лінії забудови розташовані на відстані 6 м, ширина проїжджої частини 5,5 м.

Планувальне рішення ділянки проектування дозволяє групувати забудову окремими завершеними житловими кварталами з урахуванням потреб потенційних на момент проектування забудовників-власників земельних ділянок.

Детальним планом передбачається розширення дорожніх коридорів за рахунок змінення конфігурації сформованих земельних ділянок вздовж «червоних ліній» житлових вулиць. Крім цього пропонується змінити цільове призначення існуючих земельних ділянок для індивідуального садівництва та для ведення особистого селянського господарства на будівництво і обслуговування житлового будинку, що передбачено проектними рішеннями генерального плану та плану зонування території міста Суми.

Підприємства та установи обслуговування

Ємність дитячих дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл приймалась на підставі офіційних листів, наданих установами, які потрапили у максимально допустимі радіуси обслуговування.

Потребу у місцях (73 місця) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів в проекті вирішено за рахунок вільних 540 місць в ЗОШ №1 по вул. Герасима Кондратьєва.

Потребу у місцях (73 місця) дитячих дошкільних установ в проекті вирішено за рахунок запроектованого навчально - виховного комплексу на 450 місць по вул. Герасима Кондратьєва в складі ДПТ (ділянка №2), який розробляє архітектурно-інжинірінгове бюро «Квартал».

В рамках реалізації генерального плану з будівництвом шляхопроводу Козацький проспект з червоними лініями 45 м, який зв'яже між собою вулицю Роменську та Герасима Кондратьєва, детальним планом передбачена зупинка громадського пасажирського автотранспорту. Також за рахунок вільних територій по вул. Полуботка передбачено розміщення магазину для продажу товарів повсякденного попиту, дитячий ігровий майданчик, місце для встановлення сміттєвих контейнерів, трансформаторна підстанція.

Ситуаційна схема та об’ємно-просторова модель забудови

Основні показники проекту детального плану території

 

Kozackiy DTP1

 

 (для детального перегляду збережіть зображення)