Надрукувати
Перегляди: 1806

Питання виконання у 2017 році міських програм соціального характеру розглядалося депутатським корпусом на черговій сесії 28 лютого.

Міська програма «Місто Суми – територія добра та милосердя» охоплює всі вікові категорії населення та в певній мірі дає змогу вирішити питання соціального захисту та соціального забезпечення мешканців міста, що потребують соціальної підтримки шляхом адресності соціальних послуг та з урахуванням реальних потреб. На виконання заходів цієї програми у минулому році за рахунок коштів міського бюджету було передбачено 54 879,0 тис. грн. та профінансовано 99,3% від затвердженої суми. Відповідними заходами охоплено більше 78 тисяч чоловік.

Особлива увага приділяється підтримці мешканців міста, які опинилися в складних життєвих обставинах: 680 осіб отримали допомогу на загальну суму 4 158,4 тис. грн. Надано цільову допомогу 5 громадянам на суму 656,1 тис. грн., з яких 80 тис. грн. надано для трансплантації нирки, 45 тис. грн. – для ендопротезування та 531,1 тис. грн. - для дороговартісного лікування двох осіб з інвалідністю та дитини з інвалідністю.

Щороку міською владою додатково до виділених з державного та обласного бюджетів виділяється сума коштів для забезпечення потреб осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в безоплатних лікарських засобах. У 2017 році передбачалися кошти в сумі 540,5 тис. грн., які повністю профінансовані, ліки отримали 325 «чорнобильців».

Також, надавалися пільги 682 чол. при оплаті за житлово-комунальні послуги на 1 013,2 тис. грн. Здійснювалася фінансова підтримка чотирьох громадських організацій ветеранів та інвалідів, діяльність яких має соціальну спрямованість, на суму 1 109,8 тис. грн.

Враховуючи те, що Державним бюджетом України на 2017 рік не було передбачено деякі видатки для надання пільг окремим категоріям громадян, депутатами було прийняте рішення про фінансування цих напрямків за рахунок коштів міського бюджету. Так, було профінансовано 43 673,0 тис. грн., в тому числі 41 668,4 тис.грн. для відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян в міському авто- та електротранспорті та на залізничному транспорті приміського сполучення.

Заходи міської програми «Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей» направлені на надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО, членам їх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули чи померли під час безпосередньої участі у проведенні АТО.

На виконання заходів такої програми в міському бюджеті передбачалося 28 734,8 тис. грн., профінансовано 8 598,8 тис. грн. Відповідними заходами охоплено майже 7 тисяч чоловік.

Забезпечено підтримку членів сімей загиблих учасників АТО, а саме: 21 дитині загиблих учасників АТО щомісячно надавалась грошова допомога в розмірі прожиткового мінімуму (виплачено 505,8 тис. грн.), 5 матерям дітей віком до 7 років, батьки яких загинули під час участі в АТО, виплачено матеріальну допомогу для забезпечення супроводу дітей до санаторно-курортних закладів на загальну суму 25,0 тис. грн., 6 членів сімей загиблих учасників АТО отримали одноразову матеріальну допомогу на суму 215,0 тис. грн.

Для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей з міського бюджету було перераховано 6 851,1 тис. грн.: