005.jpg

Олександр Лисенко: Від професійного підходу педагогів до своєї справи залежить успіх закладів освіти та нашого міста в цілому. ВІДЕО

У Сумах відбулась підсумкова конференція освітян міста. Обговорювали стан освітньої галузі, результати роботи минулого року та потреби і перспективи на поточний.

Дата публікації: 2020-01-14
Детальніше...

Олександр Лисенко: Підтримуємо традицію нашого народу віншувати на Старий Новий рік добра, миру та злагоди

Сьогодні, на свято Маланки, діти, вихованці Сумського спеціального дошкільного навчального закладу № 20 «Посмішка», зі своїми наставниками привітали керівництво та працівників міської ради.

Дата публікації: 2020-01-13
Детальніше...

Олександр Лисенко: Спільними зусиллями створюємо справжню туристичну родзинку обласного центру!

На Різдво у Сумах стартував гастрономічний фестиваль «Слобожанські смаки» за підтримки міського голови Олександра ЛИСЕНКА.

Дата публікації: 2020-01-08
Детальніше...

Погода в Сумах: прогноз на вихідні (18-19 січня)

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у вихідні – 18 та 19 січня, Суми очікує мінлива хмарність.

Дата публікації: 2020-01-17
Детальніше...

У Сумах вийшла нова серія літературного альманаху «Грані слова»

У Центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка презентували IV випуск альманаху «Грані слова».

Дата публікації: 2020-01-17
Детальніше...

Комісія з питань захисту прав дитини узагальнила роботу за 2019 рік

Впродовж 2019 року постійна комісія з питань захисту прав дитини під головуванням заступника міського голови Альони ДМІТРЄВСКОЇ розглянула 572 справи.

Дата публікації: 2020-01-17
Детальніше...

У Сумах обмежуватимуть рух транспорту

У зв’язку з відзначенням Свята Водохреща, 19 січня, у центрі міста обмежать рух транспорту.

Дата публікації: 2020-01-17
Детальніше...

Завершилось громадське обговорення щодо присвоєння назви бульвару у районі Еспланади

У Сумах опрацювали пропозиції громадськості у рамках обговорення з питання присвоєння назви (найменування) бульвару, розташованого між вул. Харківською, пр-т. М. Лушпи і вул. І. Сірка (Еспланада).

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

У Сумах протягом 2019 року проконсультували 848 громадян з питань захисту прав споживачів

За минулий рік 848 сумчан отримали фахові консультації від спеціалістів відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, у тому числі й телефоном, які було зареєстровано належним чином.

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

На свято Водохреща у Сумах облаштують дві зони для купання

Відповідно до Розпорядження міського голови Олександра ЛИСЕНКА визначено заходи, пов’язані з відзначенням свята Водохреща.

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

Погода в Сумах: прогноз на завтра

У п'ятницю, 17 січня, у Сумах очікується мінлива хмарність.

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

Онлайн-трансляція комісії з питань архітектури та ін. 16 січня 2020 року

16 січня о 14.00 на Інформаційному порталі Сумської міської ради smr.gov.ua розпочалась онлайн-трансляція постійної комісії Сумської міської ради з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології.

 О 15.40 трансляцію завершено.

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

Комунальники – сумчанам (оперативний звіт за 15.01.2020)

Пропонуємо до уваги мешканців багатоквартирних будинків звіт про роботу підприємств з обслуговування житла.

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

У Сумах завершено громадське обговорення детального плану території у середмісті

Завершено процедуру врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації «Детальний план території по вулиці Горького – провулку Лікаря Зіновія Красовицького у м. Суми».

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

Сумська біатлоністка відзначилась на міжнародних змаганнях у Словаччині

Студентка СумДПУ ім. А. С. Макаренка Юлія ЖУРАВОК завоювала «бронзу» на V етапі Кубка IBU з біатлону в Брезно-Осрблі (Словаччина).

Дата публікації: 2020-01-16
Детальніше...

20 січня – офіційне відкриття фотовиставки «Наші перемоги – рідному місту»

20 січня відбудеться офіційне відкриття фотовиставки «Наші перемоги – рідному місту», присвяченої МСК «Сумчанка».

Культурно-масові та просвітницькі заходи (13 - 19 січня)

Назва заходу

Місце проведення

Дата та час проведення

Творча виставка «Зимове мереживо»

Центральна міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка

12 грудня-19 січня

Виставка-інсталяція «На порозі рік Новий, добрий, світлий, молодий!»

Центральна міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка

до 19 січня

Виставка «Різдвяна рапсодія»

Центральна міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка

до 23 січня

Концерт викладача Київської школи-інтернату ім. М. Лисенка Сергія Бурова (авторські твори)

ДМШ № 2

13 січня

15:00

Свято для людей з інвалідністю «Берегиня» «Сяйво новорічних свят»

КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня»

13-14 січня

14:00

Конкурс дитячої творчості «Новорічний дивограй»

Бібліотека-філія №7

14 січня

13:00

Правова подорож «По алеї правових знань»

Бібліотека-філія №14

15 січня

14:00

Засідання клубу «Надія». Година-портрет «До 145-річчя від дня народження Н.Х. Онацького»

Бібліотека-філія №1

16 січня

Різдвяне асорті «Добро колядує Різдвом під вікном»

Бібліотека-філія №17

16 січня

14:00

Відкриття персональної виставки випускника Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка Павла Новікова «З подякою в серці»

СДХШ ім. М.Г. Лисенка

17 січня

16:00

Веселі святки (гадання, концертна програма)

Бібліотека-філія №17

18 січня

13:00

Перерахування державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми

15 січня 2020 року була перерахована державна соціальна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за січень 2020 року (основне нарахування).
Кошти можна отримати в установах банку вже 16 січня 2020 року.

До уваги учасників антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил!

З 02.01.2020 розпочато прийом заяв та документів на надання одноразової цільової матеріальної допомоги у розмірі 350 тисяч гривень, що передбачена для учасників антитерористичної операції операції об’єднаних сил відповідно до Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6102-МР.

Для встановлення права на отримання одноразової цільової матеріальної допомоги учасник АТО/ООС, член сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС або їх уповноважені представники подають на ім’я Сумського міського голови через управління документообігу та публічної інформації департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради наступні документи:

1) заяву про надання одноразової цільової матеріальної допомоги для придбання житла у визначеній Радою формі (в якій надають згоду на обробку своїх персональних даних);

2) копію паспорту або, за його відсутності, іншого документу, що посвідчує особу заявника – учасника АТО/ООС, члена сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС та дружини/чоловіка;

3) копію реєстраційного номеру облікової картки платника податку учасника АТО/ООС, члена сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС та дружини/чоловіка з пред’явленням оригіналу (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);  

4) у разі, якщо документи надаються уповноваженим представником – копія нотаріально посвідченої довіреності з пред’явленням її оригіналу;

5) довідку (форма № 2) про склад сім’ї та реєстрацію (дійсна протягом 1 місяця з моменту видачі), видану уповноваженим органом, копії свідоцтва про шлюб – для чоловіка/дружини, свідоцтва про народження – для батьків/дітей, документи опікуна/піклувальника, документи про усиновлення, засвідчені у встановленому порядку;

6) копію посвідчення учасника бойових дій та довідку про безпосередню участь в АТО/ООС, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення АТО/ООС, Донецької та Луганської області або копію військового квитка із записом про безпосередню участь в АТО/ООС.

Для учасників АТО/ООС у складі добровольчих підрозділів (які не входили до складу Збройних сил України, Національної гвардії, але безпосередньо брали участь в АТО/ООС) – копія довідки про безпосередню участь в АТО/ООС, видану керівництвом відповідного підрозділу.

7) копії документів, що підтверджують групу та причину інвалідності, а саме: рішення медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності, посвідчення особи з інвалідністю з вказівкою про те, що інвалідність встановлена при захисті Батьківщини, виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків) тощо, засвідчені у встановленому порядку;

8) копії документів, що підтверджують ступінь спорідненості з загиблим: свідоцтво про шлюб – для чоловіка/дружини, свідоцтво про народження – для батьків/дітей, документи опікуна/піклувальника, документи про усиновлення, засвідчені у встановленому порядку;

9) витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані речові права на нерухоме майно заявника, дружини/чоловіка та їх неповнолітніх дітей або про відсутність таких прав;

10) якщо особа знаходиться на квартирному обліку – довідку про перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

11) якщо в особи наявні державні нагороди чи їй присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» – копію документів, які підтверджують ці обставини;

12) за ініціативою особи можуть бути надані додаткові документи, які підтверджують потребу особи у поліпшенні житлових умов, наявність у неї тяжких життєвих обставин;

13) витяг з наказу про звільнення зі служби.

Документи приймаються до 31 березня 2020 року.  

Заяви приймаються за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 2, каб. 14.

Довідки за телефоном: (0542) 700-627    

Перевірте правильність персональних даних, внесених до Державного реєстру виборців!

З метою забезпечення реалізації конституційних прав громадян, покращення якості списків виборців, які будуть використовуватися в день проведення виборів, запрошуємо громадян перевірити правильність персональних даних, внесених до Державного реєстру виборців.

Не залишайте перевірку на останній день. У першу чергу це стосується виборців, які не виявили дані про себе або членів своєї родини та мали проблеми, пов’язані з неправильностями у списках під час попередніх виборчих кампаній, а також виборців:

• яким після останніх виборів виповнилося 18 років (будуть голосувати вперше);
• які після останніх виборів змінили прізвище, ім’я, по батькові;
• які змінили місце проживання;
• які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності або були відсутні в списках.

Також перевірити дані про себе та членів своєї родини можливо через сервіс "Особистий кабінет виборця", розміщений на порталі Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua.

Для цього в розділі "Перевірити дані у реєстрі" необхідно заповнити всі поля у формі запиту повними та достовірними даними про виборця українською мовою. Відповідь на запит буде надіслано на вашу електронну пошту.

Кількість запитів обмежена. Протягом доби можна надіслати лише один запит.

Зверніть увагу! У випадку, якщо не підтверджено наявність у Державному реєстрі виборців запису з указаними у запиті персональними даними (запис відсутній або дані потребують уточнення), Вам необхідно особисто звернутися з паспортом до відділів ведення Державного реєстру виборців Зарічного або Ковпаківського районів м.Суми за адресою: майдан Незалежності, 2 (5-й поверх, каб. 71, 89), телефони: 22-00-55, 22-00-50, 60-01-64.

Час прийому: понеділок-четвер – з 8:00 до 17:15, п’ятниця – з 8:00 до 16:00, перерва – з 12:00 до 13:00.

Перерахування державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми

23 грудня 2019 року була перерахована державна соціальна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за грудень 2019 року (додаткове нарахування).
Кошти можна отримати в установах банку вже 24 грудня 2019 року.

До уваги учасників АТО\ООС

26 грудня о 9:00 на базі КУ «Центр учасників бойових дій» (вул. Г. Кондратьєва, 165/71) відбудеться прийом заяв на отримання земельної ділянки 2 га.

З собою мати копії документів, паспорт, код та посвідчення УБД.

Обов'язкова попередня реєстрація за тел: (050)1079453.

Оголошення про зміну контактних номерів телефонів Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради

Звертаємо увагу, що з 23 грудня 2019 року будуть змінені номери телефонів департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

Відтепер отримати консультацію та записатися на прийом можна зателефонувавши за багатоканальним номером 788-888.

Також з питань призначення житлової субсидії, державної допомоги, компенсацій та пільг запис на прийом здійснюється за телефонами - 787-122, 787-123.

Детально ознайомитися з новими номерами телефонів структурних підрозділів департаменту можна за посиланням https://dszn.sumy.ua/ogoloshennya-pro-zminu-kontaktnih-nomeriv-telefoniv/.

Про подовження строків оприлюднення проекту регуляторного акту

Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сумської міської ради, як розробник проекту регуляторного акту – проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про організацію проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування у межах території Сумської міської об’єднаної територіальної громади» повідомляє про подовження строків оприлюднення вказаного проекту регуляторного акту.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться розробником проекту регуляторного акту протягом 15 днів з дня оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Сумської міської ради (електронне посилання:..................).

Повідомлення про подовження строків оприлюднення проекту регуляторного акту – проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про організацію проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування у межах території Сумської міської об’єднаної територіальної громади»