006.jpg

Олександр Лисенко: Українці – це воїни, які завжди захищали і захищатимуть рідну країну. ДОДАНО ВІДЕО

У Сумах відбулись урочистості з нагоди Дня захисника України.

Дата публікації: 2018-10-14
Детальніше...

Вітання Сумського міського голови Олександра Лисенка з Днем захисника України

Шановні сумчани!

Прийміть щирі вітання зі святами –  Днем захисника України, Днем Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці!

Ці знаменні свята, як ніякі інші, символізують зв’язок поколінь, а тому особливо шануються народом.

У найтяжчі часи іноземного поневолення козаки були справжніми оборонцями віри,
моралі та державництва на нашій українській землі.

Зараз їхні нащадки – воїни-захисники є для нас залізним щитом проти посягань ворога на наші гідність та свободу.

Низько вклоняюсь усім, хто причетний до високого звання – захисника України, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму, від воїнів-інтернаціоналістів до учасників антитерористичної операції.

Щиро бажаю миру, родинного затишку, добра та злагоди!

Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці!

 

 

З повагою

міський голова                                                                                                                      Олександр Лисенко

Олександр Лисенко: Місто пишається одним із кращих вузів країни та світу – Сумським державним університетом. ДОДАНО ВІДЕО

Колектив і студенти СумДУ відзначають 70-річчя з часу створення вишу.

Дата публікації: 2018-10-12
Детальніше...

У Сумах визначили фіналістів «Шкільної ліги сміху»

На сцені СумДУ відбувся півфінал першої в країні «Шкільної ліги сміху».

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Олександр Лисенко: Краща проектна пропозиція оновлення Театральної площі обиратиметься відкрито та професійно

У Сумах стартував відкритий архітектурний конкурс на визначення кращої проектної пропозиції із комплексної реконструкції забудови та благоустрою площі Театральна.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Стан ринку праці Сум за січень-вересень поточного року

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє про стан ринку праці Сум протягом січня-вересня поточного року.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Погода в Сумах: прогноз на завтра

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у четвер, 18 жовтня, в Сумах та області характер погоди не зміниться.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

У Сумах ще одну тимчасову споруду демонтували

Комісія з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності демонтувала один такий об’єкт.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Комунальники – сумчанам (оперативний звіт за 16.10.2018)

Пропонуємо до уваги мешканців багатоквартирних будинків звіт про роботу підприємств з обслуговування житла.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Сумських новобранців урочисто відправили до лав Збройних Сил України

Біля Меморіального комплексу «Вічна Слава» відбулися урочисті проводи призовників строкової служби до лав Збройних Сил України та інших військових формувань.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг дбає про якісні міські пасажирські перевезення

Начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сергій ЯКОВЕНКО під час апаратної наради при міському голові прозвітував про роботу цього структурного підрозділу у сфері здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади і відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування».

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Urban Talks: сумчани переймали досвід в управлінців міста Лева. ДОДАНО ВІДЕО

Сумчани та представники Львова обмінювались досвідом у рамках програми Urban Talks.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Архівний відділ став місцем зустрічі архівістів області

На базі архівного відділу міської ради відбулась зустріч керівників і спеціалістів архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад Сумської області.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Онлайн-трансляція комісії з питань законності та ін. 17 жовтня 2018 року

17 жовтня о 10.00 на Інформаційному порталі Сумської міської ради smr.gov.ua розпочалась онлайн-трансляція постійної комісії Сумської міської ради з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та протидії корупції, місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань майна комунальної власності та приватизації.

 О 10.40 трансляцію завершено.

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Юні вокалісти з Сум здобули нагороди у конкурсі «Пісенні крила Чураївни»

Учні дитячої музичної школи № 4 взяли участь у Відкритому фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни».

Дата публікації: 2018-10-17
Детальніше...

Культурно-мистецькі та просвітницькі заходи (16–21 жовтня)

 

ПЛАН
культурно-мистецьких і просвітницьких заходів на 16–21 жовтня

№ з/п

Назва (тематика) заходу

 

Місце проведення

Дата та час проведення

1.                 

Виставка дипломних робіт учнів Сумської дитячої художньої школи «Українська міфологія»

Дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка

15 21 жовтня

2.                 

Година переосмислення «Українська історія: факти, події, переосмислення (19711921)»

Бібліотека-філія № 2

17 жовтня

14:00

3.                 

Шкільний технічний конкурс «Юний віртуоз» серед учнів 27 класів  фортепіанного  відділу

Дитяча музична школа № 3

19 жовтня

14:00

4.                 

Засідання  «Літературної  кав'ярні» на тему: «Журба і радість  Олександра Олеся» (до 140-річчя з дня народження)

Бібліотека-філія № 17

19 жовтня

14:00

5.                 

Засідання клубу людей з обмеженими можливостями «Країна друзів»  осінній бал  «Неповторні осені етюди»

Бібліотека-філія № 17

21 жовтня

13:00

Ви вже уклали декларацію з сімейним лікарем?

Громадські слухання на тему «Кризова ситуація на містоутворюючих підприємствах м. Суми, ризики для територіальної громади м. Суми та шляхи їх вирішення»

З метою залучення членів територіальної громади міста Суми до вирішення питань місцевого значення, відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 67 Статуту територіальної громади міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 26.10.2011 року № 893-МР, Положення про громадські слухання в місті Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 29.03.2017 року №1895-МР, враховуючи звернення Шершенюка В.А. від 27.09.2018 року з ініціативою щодо проведення громадських слухань, зареєстрованого у журналі реєстрації громадських слухань під №1 від 05.10.2018 року, керуючись пунктом 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова підписав розпорядження від 16.10.2018 № 369-Р «Про проведення загальноміських громадських слухань на тему «Кризова ситуація на містоутворюючих підприємствах м. Суми, ризики для територіальної громади м. Суми та шляхи їх вирішення», відповідно до якого вирішено провести загальноміські громадські слухання на тему «Кризова ситуація на містоутворюючих підприємствах м. Суми, ризики для територіальної громади м. Суми та шляхи їх вирішення» 27.10.2018 о 10:00 у Будинку рад (пл. Незалежності, 2).

Ініціатор громадських слухань – ініціативна група членів територіальної громади міста Суми у кількості 270 осіб, уповноважена особа – Шершенюк Валерій Андрійович.

До складу організаційного комітету з проведення загальноміських громадських слухань увійшли: Войтенко В.В., Клименко Ю.М., Гулякін Р.О., Вихристюк О.С., Деменко О.О., Дубицький О.Ю., Занченко А.Г., Костенко О.А., Кохан А.І., Коцур М.В., Кравченко В.Г., Липова С.А., Мельніченко В.В., Шершенюк В.А.

Пропозиції щодо проведення загальноміських громадських слухань приймаються Сумською міською радою за адресою: м. Суми, пл. Незалежності, 2 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 22.10.2018.

До уваги учасників антитерористичної операції!

Станом на 17.10.2018 закінчено прийом документів на надання одноразової цільової матеріальної допомоги у розмірі 350 тисяч гривень, що передбачена для учасників антитерористичної операції, які подали заяви у 2018 році та були обрані за рейтинговим списком, що затверджений рішенням Сумської міської ради від 08.08.2018 № 3733-МР.

На даний час розробляється проект рішення Сумської міської ради щодо внесення змін до Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021, що затверджений рішенням Сумської міської ради від 21 грудня 2017 року № 2902-МР.

УВАГА! На даний час Сумською міською радою не приймаються заяви на надання одноразової цільової матеріальної допомоги у розмірі 350 тисяч гривень на 2018-2019 роки.

                                                      

Про початок прийому заяв буде повідомлено додатково.      

Оголошення про проведення відкритого архітектурного конкурсу на визначення кращої проектної пропозиції із комплексної реконструкції забудови та благоустрою площі Театральна в м. Суми

Виконавчий комітет Сумської міської ради оголошує відкритий архітектурний конкурс на визначення кращої проектної пропозицію із комплексної реконструкції забудови та благоустрою площі Театральна в м. Суми.

Метою проведення конкурсу є визначення кращої проектної пропозиції із комплексної реконструкції забудови та благоустрою площі Театральна, як основи для подальшого розроблення проектної документації. Предметом конкурсу є архітектурно-просторове рішення Театральної площі, яка потребує містобудівного оновлення з включенням в її структуру підземного простору під комплексом фонтанів, визначенням його функціонального призначення, а також можливим доповненням іншими об'єктами містобудування, що композиційно організують простір площі, разом з реалізацією заходів із комплексного благоустрою та озеленення.

Конкурс проводиться з 16 жовтня по 14 грудня 2018 року. Проект рішення із Програмою та умовами проведення конкурсу були оприлюднені на офіційному порталі Сумської міської ради 3 вересня 2018 року.

Учасниками конкурсу можуть бути окремі архітектори або їх авторські колективи, що мають відповідну освіту та кваліфікаційний сертифікат. Автор для виконання конкурсного проекту може сформувати авторський колектив, будучи його керівником або учасником. У складі авторського колективу можуть бути архітектори без кваліфікаційного сертифікату та студенти вищих архітектурних навчальних закладів.

Для участі у конкурсі автор, авторський колектив має подати заявку про наміри взяти участь у Конкурсі із зазначенням прізвища, імені, по батькові автора, членів авторського колективу, поштової та електронної адреси, контактного номера телефону. Заявка подається особисто за адресою: м. Суми. вул. Воскресенська, 8А, ІІ поверх, каб. 2 або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Заявки про намір взяти участь від авторського колективу кожен із його членів заповнює за встановленою формою особисто і подаються пакетом.

Призовий фонд становить 150 000 грн.: перше місце - 70 000 тис. грн.; друге місце - 50 000 грн; третє місце - 30 000 тис. грн.

Переможець конкурсу має право на подальше розроблення (чи участь у розробленні) проектної документації.

До складу журі увійшли: Бондаренко О.О., Домбровська І.М., Вінтоняк С.Я., Довбня А.М., Єпіфанов А.О., Коджушко В.П., Кривцов А.В., Кривцов О.В., Магеря А.М., Рибачок С.І., Смолянінов А.Ф., Сулим Ю І., Фролов О.М., Харченко Ю.О.

Конкурсні проектні пропозиції надаються з 8-30 до 12-00, 14 грудня 2018 року за адресою: м. Суми, вул. Воскресенська, 8А, ІІ-й поверх, каб. 2.

Премійовані проектні пропозиції залишаються в замовника конкурсу. Проектна пропозиція переможця знаходиться в замовника конкурсу до моменту вирішення питання подальшої розробки проектної документації. Всі інші проектні пропозиції повертаються авторам, на їх вимогу, впродовж місяця.

Конкурсні матеріали виконуються українською мовою.

Адреса і телефон для довідок: м. Суми, вул. Воскресенська, 8а, к. № 4, к. № 2, т. 700-107, 700-102.

Створено Фінсько-український трастовий фонд

У рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та МЗС Фінляндської Республіки створено Фінсько-український трастовий фонд.

Трастовий фонд забезпечує грантове фінансування для проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндської Республіки. Управління здійснюється Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Відповідно до Угоди між Держенергоефективності та Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО Агентство є координатором роботи Фонду в Україні.

Подати заявку на отримання грантового фінансування мають змогу як органи місцевого самоврядування, так і бізнес.

Пріоритетними є заявки щодо розробки якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів з відновлюваної енергетики.

З більш детальною інформацією щодо роботи Фонду та порядку конкурсного відбору проектів можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності у розділі «Діяльність» рубрика «Фінсько-український трастовий фонд» (http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).

За додатковою інформацією можна звертатись до:
- Андрія Левконюка, керівника групи з реалізації завдань Фонду з фінської сторони: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
- Богдана Радченка, члена групи з реалізації завдань Фонду з української сторони: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. (044)5905415.

Перерахування державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми

9 жовтня 2018 року була перерахована державна соціальна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, тимчасова державна допомога дітям та допомога на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2018 року.

Кошти можна отримати в установах банку вже 10 жовтня 2018року.

Виплата компенсації постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за вересень 2018 року

09 жовтня 2018 року було перераховано в повному обсязі щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категоріям за вересень 2018 року.

Кошти можна отримати в установах банків вже 10 жовтня 2018 року.

Обговорення проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про затвердження Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі та проведення ярмарків на території міста Суми»

Запрошуємо громадськість міста Суми взяти участь у робочій зустрічі з приводу обговорення проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про затвердження Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі та проведення ярмарків на території міста Суми», яка відбудеться 28.09.2018 о 08-30 в кабінеті № 59 приміщення виконавчого комітету Сумської міської ради (площа Незалежності, 2).