007.jpg

Для близько 100 застрахованих осіб Сумське міське відділення Фонду соціального страхування України компенсувало втрачений заробіток за час ізоляції від COVID-19, з них 8 осіб – медичні працівники.

Фонд соціального страхування України профінансував одноразові допомоги для двох родин медичних працівників, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

Для отримання одноразової страхової допомоги за Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, яким буде встановлено інвалідність внаслідок захворювання на COVID-19, а також члени родини, батьки та утриманці в разі смерті медичного працівника мають подати до робочого органу Фонду соціального страхування України відповідну заяву.

Потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві чи профзахворювань або члени їх родин у разі смерті потерпілих, які перебувають на обліку в Сумському міському відділенні Фонду, отримали понад 9 млн гривень щомісячних страхових виплат за травень. Фінансування здійснено Фондом соціального страхування України у повному обсязі з урахуванням підвищення розміру виплат на 11% відповідно до перерахунку, проведеного з 01 березня 2020 року.

Станом на 15 червня до Фонду соціального страхування України подали заяви-розрахунки для фінансування листків непрацездатності, виданих у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму 1,45 млн гривень ( у т.ч. до Сумського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області – на суму 35,58 тис. грн.).

162 потерпілих на виробництві та членів їх сімей, які отримують від Сумського міського відділення Фонду страхові виплати і медико-соціальні послуги, є внутрішньо переміщеними особами.
Загалом відділення Фонду фінансує щомісячні страхові виплати біля 2700 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі смерті потерпілого.

Сума виплачених страхових коштів для внутрішньо переміщених осіб за оперативними підсумками січня – травня 2020 року склала 3,2 млн грн.

На обліку в Сумському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області перебуває понад 28 тис. роботодавців, фізичних осіб-підприємців, самозайнятих і інших осіб, які зобов’язані сплачувати ЄСВ. З них юридичних осіб – понад 12,2 тис., фізичних осіб – 15,8 тис.

Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало надання щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей за квітень 2020 року в повному обсязі.

Для отримання фінансування від Фонду соціального страхування України допомог за лікарняними листками, виданими у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, страхувальники (роботодавці) мають формувати окремі заяви-розрахунки, до яких не включаються лікарняні з інших причин непрацездатності.

За підсумками січня-квітня 2020 року щомісячні страхові виплати, які були направлені Сумським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, для осіб, що постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають на них право в разі смерті потерпілого, виріс на 11% та склав 3267,50 грн.